II Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2014 w warszawskim hotelu Polonia Palace już 20 maja!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kciuk.01.400x266Rewolucyjnie zapowiada się zwłaszcza druga sesja Kongresu zatytułowana "Zdatność arbitrażowa i mediacyjna sporów korporacyjnych - czy czeka nas przełom?". W doktrynie uważa się, że spory korporacyjne nie mają zdatności arbitrażowej, choć orzecznictwa w tej sprawie nie ma. Pojawiają się natomiast opinie przeciwne do dotychczasowego stanowiska. Jedną z nich prezentuje moderator sesji i wyrafinowany polemista - mec. Rafał Kos (adwokat, L.LM., partner KKG Kubas Kos Gaertner, członek Komitetu Arbitrażowego Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan). Czy jest to już zwiastun powszechnej ewolucji poglądów?

Próbka kongresowej tematyki to m.in. dwugłos ekspercki opublikowany wczoraj na łamach Dziennika Gazeta Prawna. Adwokaci Rafał Kos i Paweł Pietkiewicz – eksperci II Polskiego Kongresu Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2014 – wypowiadają się m.in. na temat, czy aktualne brzmienie przepisów KPC utrudnia przyjęcie tezy, że spory o ważność uchwał w spółkach handlowych mogą być rozstrzygane w arbitrażu.

Grono Prelegentów Kongresu zaszczycili swoją obecnością pracownicy następujących instytucji:

  • publicznych: Permanent Court of Arbitration, The Hague; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; Sąd Rejonowy w Tarnowie;
  • naukowych: Uniwersytet Jagielloński;
  • kancelarii prawniczych: Baker & McKenzie Krzyzowski i Wspólnicy sp.k.; Budzowska Fiutowski i Partnerzy; CMS; Domański Zakrzewski Palinka; KKG Kubas Kos Gaertner; Linklaters; White & Case; WilmerHale;
  • biznesowych: Konfederacja Lewiatan; Orlen SA.

Udział w II Polskim Kongresie Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2014 to 7 punktów, które prawnicy mogą wliczyć do swojego obowiązkowego doskonalenia zawodowego (uchwała NRA nr 57/2011 z dnia 19 listopada 2011 r.).

Rejestracja: tutaj

Źródło: Instytut Allerhanda