Idea Bank zapewnia finansowanie deweloperom, nawet 75 proc. wartości planowanej inwestycji

Idea Bank zapewnia finansowanie deweloperom, nawet 75 proc. wartości planowanej inwestycji
Idea Bank - Logo (źródło: Idea Bank S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kredyt DEWELOPER to propozycja Idea Bank dla małych i dużych deweloperów, dzięki której mogą uzyskać finansowanie aż 75 proc. wartości planowanej inwestycji. Może on zostać przeznaczony zarówno na inwestycje w nieruchomości, budynki mieszkalne, jak i na refinansowanie innych inwestycji w nieruchomości. Umożliwia także nabycie akcji bądź udziałów przedsiębiorstw, które posiadają w swoich w aktywach nieruchomości pod zabudowę lub budynki mieszkalne w trakcie realizacji.

Analitycy rynku nieruchomości wskazują, że popyt na mieszkania, mimo niepewności wywołanej pandemią koronawirusa, nadal jest relatywnie wysoki. Rekordowo niskie stopy procentowe, przekładające się na bardzo atrakcyjne oprocentowanie kredytów, jednocześnie zniechęcające do gromadzenia środków w formie depozytów, sprawiają, że Polacy chętnie inwestują w nieruchomości. Są one bowiem także interesującą alternatywą dla innych form ochrony kapitału przed rosnącą inflacją.

Kredyt DEWELOPER

Według najnowszych prognoz także w 2021 roku nieruchomości z rynku pierwotnego będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. To z kolei pobudza zainteresowanie deweloperów produktami bankowymi, dzięki którym mogą sfinansować planowane inwestycje. Jednym z nich jest kredyt DEWELOPER oferowany przez Idea Bank. Jego maksymalna kwota jest ustalana indywidualnie i może wynieść aż 75 proc. wartości inwestycji, a czas spłaty – w ratach równych lub malejących – do 5 lat.

Klient, który skorzysta z kredytu otrzymuje dodatkowo dostęp do Idea Cloud, czyli systemu zarządzania finansami on-line.

Czytaj także: Idea Bank: przetwarzanie danych w chmurze jeszcze bezpieczniejsze >>>

Co ważne – kredyt DEWELOPER może zostać przeznaczony zarówno na inwestycje w grunty, budynki mieszkalne oraz lokale użytkowe, a także na refinansowanie kosztów realizacji inwestycji w nieruchomości. Umożliwia także nabycie akcji bądź udziałów przedsiębiorstw, które posiadają w swoich w aktywach nieruchomości pod zabudowę lub budynki mieszkalne w trakcie realizacji.

W ofercie Idea Banku znajdują się również mieszkaniowe rachunki powiernicze, umożliwiające obsługę sprzedażową sfinansowanych inwestycji.

Źródło: Idea Bank