Hostersowy Dzień Ochrony Danych Osobowych, czyli prosto z mostu o przetwarzaniu danych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150129.dane.os.400xOchrona danych osobowych to temat, który dotyczy wszystkich przedsiębiorców. Najpewniej każda firma przechowuje dane osobowe, które powinny być odpowiednio chronione. Zaczynając od bazy pracowników, przez bazę aktualnych klientów, po inne różnorodne dane niezbędne do prowadzenia biznesu.

Czy wiesz czym dokładnie są dane osobowe i jak je chronić? Jakie informacje zawiera Ustawa o ochronie danych osobowych? Jakie funkcje w przedsiębiorstwie pełni ABI?

Aby przybliżyć wszystkim przedsiębiorcom kwestie związane z przechowywaniem danych osobowych, od kilku lat 28 stycznia obchodzony jest Dzień Ochrony Danych Osobowych.

W tym roku nie tylko GIODO gwarantuje ciekawe wydarzenia tego dnia. Również eksperci firmy Hostersi postanowili w przyjazny sposób przedstawić zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i we współpracy z iSecure, Sare oraz Fundacją Rozwoju i Ochrony Komunikacji Elektronicznej „FORCE” przygotowali „Hostersowy Dzień Ochrony Danych Osobowych”.

Aby ułatwić przedsiębiorcom zrozumienie zmian przepisów, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie, zaplanowano ciekawe wydarzenie. W ramach „Hostersowego Dnia Ochrony Danych Osobowych” o godzinie 14:00 odbędzie się bezpłatne webinarium prowadzone przez ekspertów Hostersi, iSecure i Sare, podczas którego zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego przechowywania danych. Ponadto na FanPage’u Hostersów na Facebooku będą publikowane odpowiedzi eksperta na najistotniejsze pytania dotyczące danych osobowych zadawane przez klientów. Przewidziano również inne atrakcje, o których informacja pojawi się już w samym Dniu Ochrony Danych Osobowych.

Niech 28 stycznia 2015 będzie pretekstem do uzyskania niezbędnej wiedzy do odpowiedniego i zgodnego z polskim prawem przetwarzania danych osobowych. Jest to świetna okazja, aby rozwiać wątpliwości dotyczące prowadzonych w firmie działań i zasięgnąć porady bezpośrednio u eksperta.

Źródło: Hostersi