Hawkeye i OSTC wybierają biurowiec Łódź 1

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

jones.lang.lasalle.01.250x143Hawkeye i OSTC to kolejne marki, które w ostatnim czasie dołączyły do grona najemców budynku biurowego Łódź 1. Firmy zajmą łącznie ponad 1 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W obydwu transakcjach nowych najemców reprezentował zespół Jones Lang LaSalle, zaś właściciela budynku - eksperci z ramienia Knight Frank.

Budynek Łódź I (wcześniej znany jako siedziba firmy Infosys BPO Poland) oferuje ok. 6 500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum, przy skrzyżowaniu jednej z głównych arterii miejskich- Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza, dzięki czemu jest bardzo łatwo dostępny dla zmotoryzowanych pracowników. W bliskiej odległości od budynku znajdują się również liczne przystanki transportu publicznego. Goście mają do swojej dyspozycji parking na 130 miejsc postojowych. Dostęp do oferty handlowej i gastronomicznej gwarantuje bliskość ulicy Piotrowskiej oraz centrum handlowego Galeria Łódzka (naprzeciwko obiektu).

Hawkeye, międzynarodowa firma ze sektora usług dla biznesu, dostarczająca zaawansowane rozwiązania marketingowe i IT, współpracująca z wiodącymi globalnymi dostawcami nowoczesnych technologii (Microsoft, Cisco, HP czy Fujitsu), zajmie ok. 755 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Kolejnym najemcą, który zadecydował o utworzeniu swojego oddziału w budynku przy al. Piłsudskiego 22, jest OSTC Poland. OSTC jest wiodącą globalną firmą tradingową, specjalizującą się w handlu produktami z większości klas aktywów na największych światowych giełdach. Firma ta wynajmie ponad 330  mkw. Z kolei, w marcu swoją decyzję o dołączeniu do grona najemców budynku Łódź 1 ogłosiła międzynarodowa firma doradcza – KPMG.

Paweł Lothammer, Associate Director, Agencja Komercyjna Knight Frank, komentuje:  „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że firmy Hawkeye i OSTC wybrały Łódź 1 na swoją siedzibę. W kilka miesięcy po opuszczeniu budynku przez poprzedniego najemcę obiekt jest już w ok. 1/4 wynajęty, a nowi najemcy wprowadzili się już do biurowca. Jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi firmami i wszystko wskazuje na to, że wkrótce powiększymy grono najemców„.

Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, Jones Lang LaSalle, dodaje: „Głównym motorem rozwoju rynku biurowego w Łodzi są firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zarówno rozpoczynające swoją działalność w mieście, jak te decydujące się na rozszerzenie skali swoich operacji, a co za tym idzie, poszukujące większej, nowoczesnej, elastycznej powierzchni, zapewniającej wysoki komfort użytkowania i możliwość dalszego rozwoju struktur. Dobrym przykładem takiej relokacji jest właśnie firma Hawkeye„.

Źródło: Jones Lang LaSalle