Harvard, Oxford, Uniwersytet Wrocławski – co łączy te uczelnie?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

absolwenci.250x167Uczelnie wyższe w naszym kraju stawiają sobie poprzeczkę wysoko i robią wszystko, aby poziomem dorównać zagranicznym uniwersytetom. Krokiem w dobrym kierunku jest sprawne zarządzanie możliwe dzięki systemom klasy ERP. Uniwersytet Wrocławski to kolejna prestiżowa uczelnia, która nawiązała współpracę z UNIT4 TETA. Tym samym niemal wszystkie wrocławskie uczelnie publiczne operować będą na systemach TETA EDU.

Wrocław od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej innowacyjnych polskich miast, a w świadomości odwiedzających jest niekwestionowaną perłą Dolnego Śląska. Co roku wiele młodych osób wybiera tamtejsze uczelnie i tam zamierza realizować swoje plany edukacyjne i zawodowe. Znamienne, że kolejna wrocławska placówka, po Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego i Politechnice Wrocławskiej, stawia na sprawdzone rozwiązania do zarządzania uczelnią.

Systemy informatyczne do zarządzania uczelnią muszą prawidłowo i wydajnie obsługiwać wszystkie procesy istotne dla kluczowych obszarów działalności, tj. badań naukowych, dydaktyki i gospodarki własnej – mówi prof. Robert Olkiewicz, prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego. – Dlatego też modernizując infrastrukturę informatyczną naszego uniwersytetu stawiamy na najlepsze rozwiązania„.

System TETA EDU to kompleksowe połączenie rozwiązań klasy ERP, HR i BI z mocno rozbudowaną częścią do zarządzania projektami np. grantami, funduszami, czy projektami badawczymi. System wspomaga procesy budżetowania i kontrolingu, logistyki, finansów i księgowości, zarządzania majątkiem trwałym i gospodarką magazynową. Posiada funkcjonalność zatrudnienia w architekturze OneRec (pracownik ewidencjonowany jest pod jednym rekordem, przy czym przypisana jest do niego cała historia zatrudnienia), która jest kluczowa dla uczelni wyższych.

UNIT4 TETA konsekwentnie rozwija wsparcie dla sektora szkolnictwa wyższego, co wpisuje się w globalną strategię grupy UNIT4:

Warto zaznaczyć, że UNIT4 obsługuje około 80 proc. rynku w Wielkiej Brytanii, a z jego usług korzystają tak znamienite uniwersytety, jak Cambridge, Oxford czy amerykański Harvard. A my w Polsce w ostatnich dwóch latach staliśmy się partnerem dla kolejnych 6 prestiżowych uczelni, dzięki czemu nasza obecność w sektorze edukacji dynamicznie wzrosła.” – mówi Artur Sawicki, dyrektor zarządzający UNIT4 TETA.

System TETA EDU został wybrany w wyniku przetargu, a zakres wdrożenia obejmuje także szkolenia dla pracowników, wsparcie w okresie stabilizacji systemu, pomoc techniczną oraz dodatkowe usługi programistyczne.

Źródło: UNIT4 TETA