Hanna Mojsiuk nowym Prezesem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

Hanna Mojsiuk nowym Prezesem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie
Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Źródło: PIG
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Decyzją Rady Północnej Izby Gospodarczej, która obradowała 6 października 2020 na nową, czteroletnią kadencję powołana została Hanna Mojsiuk, dotychczasowa sekretarz i członkini Prezydium Izby. Hanna Mojsiuk na stanowisku Prezesa zastąpi Jarosława Tarczyńskiego, który nie ubiegał się o reelekcje, ale jednocześnie pozostaje w prezydium na stanowisku Wiceprezesa i sam zarekomendował Radzie Hannę Mojsiuk na to stanowisko ‒ informuje PIG.

#HannaMojsiuk: #Cele to #Opiniotwórczość, #Rozwój naszej organizacji poprzez pozyskiwanie nowych członków Izby i partnerów gospodarczych, #Kooperacja instytucjonalna z jednostkami rządowymi i samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi @PIG_Szczecin

Wybrano nowe Prezydium Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie na kadencję 2020‒2024:

‒ Prezes Północnej Izby Gospodarczej: Hanna Mojsiuk,

‒ Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej: Jarosław Tarczyński,

‒ Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej: Mirosław Sobczyk,

‒ Sekretarz Północnej Izby Gospodarczej: Magdalena Gajdamowicz,

‒ Skarbnik Północnej Izby Gospodarczej: Michał Wojtas.

Dyrektorem Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie pozostaje dr Piotr Wolny.

Prezydium Izby Gospodarczej w Szczecinie na kadencję 2020‒2024
Prezydium Izby Gospodarczej w Szczecinie na kadencję 2020‒2024. Źródło: PIG

Plany na nową kadencję 2020‒2024

‒ Bardzo dziękuje za zaufanie jakim obdarzyli mnie przyjaciele z Północnej Izby Gospodarczej. To wielkie wyzwanie, któremu postaram się sprostać.

Nowe prezydium to wspaniali ludzie, kreatywni przedsiębiorcy, prawdziwa kopalnia wiedzy, której potencjał należy odpowiednio wykorzystać dla wspierania zachodniopomorskiej gospodarki.

Nową kadencję zaczynamy z szeregiem planów i inicjatyw, które będziemy wdrażać w życie natychmiast, bo rzeczywistość gospodarcza w czasach pandemii koronawirusa wymaga od nas dynamicznych działań – podkreśliła Prezes Hanna Mojsiuk.

Hanna Mojsiuk dodała również, że:

‒ Jako Prezes Północnej Izby Gospodarczej, wraz z nowym Prezydium Izby stawiam sobie za cel ulepszenie dotychczasowych obszarów funkcjonowania organizacji oraz rozwój nowych, a tym samym skuteczniejsze wspieranie biznesu w mieście oraz regionie i ściślejsze dopasowanie do potrzeb przedsiębiorców.

Najważniejsze z nich to opiniotwórczość, rozwój naszej organizacji poprzez pozyskiwanie nowych członków Izby i partnerów gospodarczych, kooperacja instytucjonalna z jednostkami rządowymi i samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi. 

Izba aktywnie działa również na polu międzynarodowym, czego dowodem są  ostatnie konferencje energetyczne i ekologiczne. Takich planów mamy znacznie więcej i będą one wychodzić na przeciw aktualnym tematom gospodarczym i oczekiwaniom członków Izby. 

Północna Izba Gospodarcza ma przed sobą również zadania związane z integracją przedsiębiorców z regionu i to działanie również planujemy kontynuować.

Cieszę się, że w prezydium pozostaje p. Jarosław Tarczyński, który swoim autorytetem wspomoże działania Zarządu.

Deklaracja współpracy Jarosława Tarczyńskiego

Ustępujący Prezes Północnej Izby Gospodarczej pozostaje w strukturach instytucji i zapowiada dalszą pracę:

‒ Północna Izba Gospodarcza to tętniący życiem organizm gospodarczy, który zdał swój egzamin w najtrudniejszym dla przedsiębiorców czasie pandemii koronawirusa. Izba działa aktywnie, ma wspaniałych, zaangażowanych członków i nowe prezydium, które zrobi wszystko, by sprostać oczekiwaniom, jakie mają wobec nas przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego.

W tej kadencji będę pełnić funkcję Wiceprezesa, brak startu w wyścigu o reelekcję jest moją samodzielną decyzją spowodowaną zobowiązaniami zawodowymi w firmie, w której pełnię funkcję Prezesa. Deklaruję wsparcie dla Pani Prezes – powiedział Jarosław Tarczyński, obecnie Wiceprezes Izby.

Nowa Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

Hanna  Mojsiuk,  magister prawa  Uniwersytetu  Gdańskiego,  Wydziału Prawa i Administracji, absolwentka  Studiów Podyplomowych Wydziału Ekonomicznego  Politechniki Koszalińskiej, członek Konwentu Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego, członek zarządu  motoryzacyjnej  rodzinnej firmy  Grupy Mojsiuk: Mojsiuk sp. z o.o. sp.k., Mojsiuk Centrum Blacharsko-Lakiernicze S.A., Mojsiuk Motor Sp.j., Mojsiuk sp.z o.o. Auto KM sp.k.

Ważna jest dla niej odpowiedzialność społeczna, więc angażuje się w liczne działania charytatywne, jest inicjatorką wielu wydarzeń w izbie między innymi „Kultury Biznesu”, podczas której zbierano  fundusze dla potrzebujących.

Autorytetami  największymi są rodzice Irena i Kazimierz Mojsiuk, którzy od 40 lat  z sukcesem działają  w biznesie i otrzymali Buławy Nestora Biznesu Północnej Izby Gospodarczej.

Źródło: Północna Izba Gospodarcza / PIG