Haitong Bank wzmacnia zespół analiz

Haitong Bank wzmacnia zespół analiz
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polski dział Analiz Haitong Bank rośnie w siłę. Do zespołu equity research Biura Maklerskiego dołączyło trzech nowych analityków. Od początku listopada Marta Czajkowska-Bałdyga będzie odpowiadać za sektor finansowy. Krzysztof Kozieł zajmie się sektorem przemysłowym i górniczym. Stanowisko młodszego analityka Haitong Bank objął Krzysztof Kawa.

– Jesteśmy znani z wysokiej jakości produktów analitycznych, a nasi ludzie zawsze byli wysoko oceniani przez rynek. Oferujemy klientom solidny produkt. Planujemy z sukcecem konkurować na rynku dziś i w przyszłości, po wejściu w życie regulacji MIFID II – mówi Szymon Ożóg, Dyrektor Biura Maklerskiego Haitong Bank w Polsce. – Kompetencje naszego powiększonego zespołu analiz giełdowych gwarantują realizację postawionych celów i dalszy rozwój działalności tej części banku.

Zespół analiz giełdowych Haitong Bank to dziś 6 osób, pracujących pod przewodnictwem Konrada Księżopolskiego – wielokrotnie wyróżnianego analityka rynku TMT.

Marta Czajkowska-Bałdyga (analityk sektora finansowego) przez ostatnie 3 lata obserwowała polskie instytucje finansowe w Biurze Maklerskim Banku BPS. W latach 2005-2013 pracowała dla cieszącego się bardzo dobrą renomą na rynku biura maklerskiego KBC Securities, analizując sektor instytucji finansowych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ukończyła Akademię Leona Koźmińskiego na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Ubezpieczenia.

Krzysztof Kozieł (analityk sektora przemysłowego i górnictwa) rozpoczął karierę na rynku kapitałowym w 2011 r. w Biurze Maklerskim Banku BGŻ jako analityk akcji. Zajmował się głównie spółkami z branż przemysłowych, automotive i gaming. Od 2014 r. członek zespołów zarządzających aktywami w Nordea PTE, BNP Paribas TFI oraz Noble Funds TFI, gdzie zajmował się energetyką, budowlanką, spółkami przemysłowymi oraz spółkami z branży detalicznej. Posiadacz licencji maklera papierów wartościowych. Zdał 2 pierwsze etapy egzaminu CFA.

Krzysztof Kawa (młodszy analityk) poprzednio był menadżerem ds. ryzyka w Money Makers TFI. Skończył Szkołę Główną Handlową na kierunku finanse i rachunkowość ze specjalnością międzynarodowe rynki finansowe. W trakcie studiów odbył praktykę w OPTI TFI. Od kwietnia 2015 r. posiada licencję maklera papierów wartościowych i ma obecnie zdane dwa etapy egzaminu na doradcę inwestycyjnego. W ramach zespołu w Haitong Bank będzie odpowiadał m.in. za raporty fund flows, poświęcone aktywności inwestycyjnej OFE i TFI.

Nowe twarze dołączają do uznanych analityków sektorów TMT, retail i budowlanego: Konrada Księżopolskiego i Cezarego Bernatka. Na początku stycznia tego roku zespół analityków Haitong Bank triumfował w 4 kategoriach 15 edycji rankingu „Największe gwiazdy wśród analityków giełdowych” Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. To największa liczba zwycięskich kategorii wśród wszystkich biur maklerskich klasyfikowanych w rankingu. W tym zestawieniu Konrad Księżopolski zwyciężył w kategoriach telekomunikacja i media oraz IT. Z kolei Cezary Bernatek wygrał w swojej kategorii – sektor deweloperski.

Haitong Bank