Gwarancje Biznesmax z BGK pozwoliły na 150 mln zł kredytów dla MŚP

Gwarancje Biznesmax z BGK pozwoliły na 150 mln zł kredytów dla MŚP
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Gwarancje Biznesmax, oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), pozwoliły dotychczas na udzielenie przez banki łącznie 150 mln zł kredytów dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

#Gwarancja to bezpłatne zabezpieczenie kredytu, udzielane przy współpracy z bankiem kredytującym #kredyty #MSP #BGK @BGK_pl

„Finansowanie innowacyjnych projektów z wykorzystaniem instrumentów zwrotnych, takich jak gwarancje, to ważna część Programu Inteligentny Rozwój. Z zadowoleniem obserwujemy rosnące zainteresowanie przedsiębiorców tą formą wsparcia i liczymy, że dynamicznie będzie przybywać firm, które z niej skorzystały i zrealizowały swoje innowacyjne pomysły” – powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Miliony dla kultury i branż kreatywnych. BGK uruchamia nowe gwarancje de minimis >>>

Bezpłatne zabezpieczenie kredytu

Gwarancja to bezpłatne zabezpieczenie kredytu, udzielane przy współpracy z bankiem kredytującym. Pieniądze pochodzą ze środków Funduszu gwarancyjnego, dofinansowanego z programu Inteligentny Rozwój (POIR), wyjaśnia resort. Dzięki gwarancjom banki udzieliły już innowacyjnym mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom kredytów o wartości ponad 150 mln zł.

Gwarancja może być przeznaczona na zabezpieczenie kredytów finansujących projekty związane z rozwojem działalności gospodarczej firm. Wlicza się w to również wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw. Może ona objąć kredyt nieodnawialny w złotych udzielony przez bank kredytujący. Przedsiębiorcy, którzy prawidłowo wykorzystają kredyt objęty gwarancją POIR, będą mogli również otrzymać dotację na spłatę znacznej części zapłaconych odsetek kredytowych, podano także.

Źródło: ISBnews