Gwarancja w BRE Banku – teraz prościej i przez internet

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

brebank.250xBRE Bank rozszerzył zakres produktów dostępnych w ramach pakietów dla MSP o gwarancje bankowe.  Firmy z tego sektora mogą otrzymać gwarancje na uproszczonych zasadach, a cały proces aplikacji odbywa się za pośrednictwem internetowego systemu iBRE.

Przesłanką do rozszerzenia oferty pakietów EFEKT są rosnące potrzeby wykorzystywania gwarancji wśród małych i średnich przedsiębiorców. Przyczyniają się do tego wymogi prawne jak również niestabilność otoczenia i związane z tym zapotrzebowanie na instrumenty poprawiające bezpieczeństwo obrotu handlowego. – mówi Marcin Lucimiński, dyrektor biura rozwoju sieci oraz bankowości małych i średnich przedsiębiorstw BRE Banku.

Uproszczone zasady oceny klienta i zmniejszony zakres wymaganych dokumentów oznacza skrócenie czasu oczekiwania na gwarancję do kilku dni. Dodatkową wygodą dla klienta jest także możliwość składania zleceń i uzgadniania treści gwarancji w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy bankowości internetowej iBRE.

W ramach pakietu EFEKT gwarancje mogą być wystawione zarówno dla beneficjenta krajowego, jak i zagranicznego, z terminami ważności do 3 lat, maksymalnie do równowartości kwoty 600 tys. złotych.

Firmy, korzystające z Pakietów dla MSP, mogą składać do rozpatrzenia w uproszczonej procedurze zlecenia wystawienia kilku rodzajów gwarancji: gwarancji dobrego wykonania kontraktu gwarancji przetargowych gwarancji terminowego dokonania płatności gwarancji wykonania kontraktowych zobowiązań gwarancyjnych gwarancji zwrotu zaliczki/kaucji.

Pakiety EFEKT obejmują zestaw produktów i usług najbardziej niezbędnych i najczęściej wykorzystywanych przez firmy z sektora MSP. Są to przede wszystkim rozwiązania wspierające obsługę rozliczeń (dostęp do bankowości elektronicznej, rachunki, przelewy, lokaty, karty, wymiana walut czy operacje gotówkowe), jak również umożliwiające pozyskanie dodatkowych środków w formie kredytu, leasingu i faktoringu. Dostęp do produktów ułatwiają uproszczone procedury, a także preferencyjne ceny.

Źródło: BRE Bank