Grzegorz Zawada nowym dyrektorem Domu Maklerskiego PKO BP

Grzegorz Zawada nowym dyrektorem Domu Maklerskiego PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grzegorz Zawada zostanie nowym dyrektorem Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Obowiązki obejmie 1 września 2019 roku, podał bank.

Grzegorz Zawada jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych menadżerów na polskim rynku kapitałowym #PKOBP @PKOBP

„Grzegorz Zawada jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych menadżerów na polskim rynku kapitałowym. W latach 2011-2014 pełnił już funkcję szefa Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. W tym okresie Dom Maklerski PKO BP dołączył do grona czołowych instytucji działających na polskim rynku. W kolejnych latach, jako członek zarządu, Grzegorz Zawada był związany z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz z Polskim Funduszem Rozwoju. W ostatnim czasie pracował dla giełdy Tadawul w Arabii Saudyjskiej, gdzie pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za realizację strategii spółki” – czytamy w komunikacie.

Więcej wiadomości o Grupie PKO BP >>>

Grzegorz Zawada staje na czele domu maklerskiego, który jest jednym z liderów na polskim rynku. Obecnie jest liderem na rynku wtórym akcji i obligacji, a także transakcji na rynku pierwotnym. Oprócz szerokiej oferty proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich w Polsce, podkreślono w materiale.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Źródło: ISBnews