Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały porozumienie na rzecz rozwoju płatności w Europie

Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały porozumienie na rzecz rozwoju płatności w Europie
Madalena Cascais Tomé, Krzysztof Czuba, Fot. SIBS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały list intencyjny dotyczący nawiązania partnerstwa. Firmy zamierzają rozpocząć współpracę od połączenia sił w zakresie udostępniania możliwości bramek płatniczych i rozwiązań fintech.

Grupa SIBS planuje dostarczyć Aion Bank i Vodeno swoje rozwiązania i narzędzia do płatności e-commerce. Współpraca będzie obejmować rozwój produktów i ekspansję na nowych rynkach w Europie.

Kooperacja będzie dotyczyła rozwoju w zakresie połączonych rozwiązań płatniczych (Payment Gateway, QR Payments, aplikacja typu softPOS) i produktów kredytowych, takich jak płatności odroczone (BNPL), raty oraz innych możliwości finansowania.

„Nawiązanie współpracy z Aion Bankiem i Vodeno to znaczący krok dla SIBS na drodze do dalszego rozwoju naszych usług płatności cyfrowych, gwarantujący, że będziemy odgrywać jeszcze ważniejszą rolę w ułatwianiu życia i dokonywaniu płatności milionom ludzi, czyniąc je prostszym, wygodniejszym i bezpieczniejszym ” – skomentowała Madalena Cascais Tomé, CEO SIBS Group.

„Jednym z naszych podstawowych produktów są płatności, dlatego cieszymy się, że możemy połączyć się z platformą VCP, aby jeszcze bardziej zwiększyć naszą zdolność do oferowania nowoczesnych metod płatności. Ponadto, planujemy rozwój projektów BaaS w całej Europie.” – powiedział Krzysztof Czuba, CCO Vodeno.

SIBS

Założony w 1983 roku SIBS świadczy finansowe w dziedzinie płatności dla ponad 300 milionów użytkowników z trzech różnych kontynentów, przetwarzając ponad 6 miliardów transakcji rocznie. Jego rozwiązania funkcjonują w ponad 350 tys. terminali, które przetwarzają około 2 mld transakcji.

W Polsce SIBS jest właścicielem PayTel operatora terminali płatniczych.

Aion Bank i Vodeno

Aion Bank i Vodeno działają jako partnerzy handlowi. Obejmują wszystkie obszary ekosystemu bankowego, od „inteligentnych umów” bankowości głównej do kont, płatności kartami, rozwiązań inwestycyjnych i kredytowych.

Aion Bank i Vodeno są oddzielnymi podmiotami wspieranymi przez globalną firmę private equity Warburg PincusLLC.

Źródło: PayTel