Grupa Santander: 2500 stypendiów dla studentów i absolwentów zainteresowanych rozwijaniem umiejętności cyfrowych. Zgłoszenia do 15 marca

Grupa Santander: 2500 stypendiów dla studentów i absolwentów zainteresowanych rozwijaniem umiejętności cyfrowych. Zgłoszenia do 15 marca
Źródło: Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Santander, we współpracy z MIT Professional Education, uruchamia program stypendialny "Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation", dzięki któremu 2 500 studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw skorzysta ze specjalistycznych szkoleń online w zakresie transformacji cyfrowej.
Grupa #Santander we współpracy z #MITProfessionalEducation uruchamia program stypendialny dla studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw #studenci #szkolenia #stypendia #edukacja

Grupa Santander, we współpracy z MIT Professional Education, uruchamia program stypendialny „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation”, dzięki któremu 2 500 studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw skorzysta ze specjalistycznych szkoleń online w zakresie transformacji cyfrowej. Program jest realizowany w ramach inicjatywy Santander Universidades – która od ponad 20 lat wspiera szkolnictwo wyższe.

Program jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest podnoszenie szans na zatrudnienie studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, na coraz bardziej zdominowanym przez technologie cyfrowe rynku pracy. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, 35% pracowników zatrudnionych w krajach OECD pracuje na stanowiskach, które nie odpowiadają ich umiejętnościom.

Czytaj także: PFR uruchomił program stażowy “Polska Możliwości” dla Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii >>>

„Raporty Komisji Europejskiej podkreślają różnice w zakresie umiejętności cyfrowych studentów w porównaniu z wymaganymi na rynku pracy. Celem Banku jest wspieranie doskonalenia tych kompetencji, by wchodząc na rynek pracy nie mieli problemu ze znalezieniem zatrudnienia” – powiedział Javier López, dyrektor ds. Social Impact w Santander Universidades.

Do kogo skierowany jest program stypendialny?

Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation jest skierowany do studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich lub magisterskich, a także absolwentów, którzy uzyskali dyplom w ciągu ostatnich pięciu lat. Program realizowany jest w 14 krajach – Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Peru, Puerto Rico i Urugwaju.

W pierwszym etapie zostanie wybranych 2 500 osób, które wezmą udział
w 5-tygodniowych szkoleniach w języku hiszpańskim lub angielskim. Program skoncentrowany jest na tematyce przywództwa i innowacji, transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Metodyka zakłada praktyczne szkolenia online oraz blended learning (zintegrowaną formę kształcenia), obejmujące studium przypadku, nagrania wideo i inne materiały szkoleniowe, które umożliwią uczestnikom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności.

300 najlepszych uczestników przejdzie do drugiego etapu szkolenia

Po ukończeniu pierwszego modułu, 300 najlepszych uczestników przejdzie do drugiego etapu szkolenia, które potrwa 8 tygodni i obejmie trzy obszary: technologię Blockchain, Cloud & DevOps (Continuous Transformation) i Machine Learning (uczenie maszynowe).

Wszyscy uczestnicy, którzy z sukcesem ukończą program otrzymają certyfikat MIT Professional Education block chain enabled certificate.

Szansa na profesjonalny staż w Grupie Santander

Ponadto, 30 najlepszych uczestników będzie miało szansę, by wziąć udział w rekrutacji na profesjonalne staże w Grupie Santander, z możliwością późniejszego zatrudnienia.

„Brak wystarczającej liczby pracowników z odpowiednimi umiejętnościami w dziedzinie technologii cyfrowych w UE i Ameryce Łacińskiej oznacza, że tysiące stanowisk wymagających takich umiejętności pozostaje nieobsadzonych. Nasza misja to dostarczanie wiedzy i doświadczenia MIT profesjonalistom na całym świecie, aby stali się oni liderami 4 Rewolucji Przemysłowej” – powiedział Bhaskar Pant, Dyrektor Wykonawczy, MIT Professional Education.

Kandydaci mogą wnioskować o stypendium poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.becas-santander.com/en/program/becas-santander-for-mit-leading-digital-transformation do 15 marca 2020 r. Wszystkie informacje na temat stypendiów Santander są dostępne na stronie www.santander-grants.com.

Źródło: Grupa Santander