Grupa Open Finance wciąż się rozwija

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

open.finance.01.250x83Przez trzy kwartały 2012 roku Grupa Open Finance wypracowała zysk netto na poziomie 76,0 mln zł, czyli o 16 proc. lepszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. O ponad jedną czwartą wzrosły też przychody z pośrednictwa w Grupie, które wyniosły ponad 367 mln zł.

Cały czas pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty aby zapewniać klientowi pełną obsługę finansową – mówi Krzysztof Spyra, prezes zarządu Open Finance S.A. Definiujemy na nowo nasze priorytety i na pierwszym miejscu stawiamy ochronę powierzonego nam kapitału. Jesteśmy dojrzałą firmą i chcemy zapewnić długookresową opiekę nad finansami klienta od A do Z; zadbać o jego portfel całościowo – opisuje prezes.

Poza Open Finance do Grupy należą spółki: nieruchomościowa Home Broker, ubezpieczeniowa Open Life i od niedawna – Open Finance TFI. Nowy gracz dzięki swojej ofercie i podejściu do zarządzania aktywami zamierza skutecznie konkurować z istniejącymi TFI. Start operacyjny spółki planowany jest na połowę listopada.

Od początku tego roku do końca września największe przychody z pośrednictwa Grupa uzyskała ze sprzedaży kredytów (ponad 44 proc. przychodów) i planów regularnego oszczędzania (ponad 33 proc. przychodów). Sprzedaż produktów regularnego oszczędzania wzrosła w tym czasie (w stosunku do analogicznego okresu 2011 r.) o 69 proc. pod względem wartości zamkniętych za pośrednictwem Grupy wniosków i aż o 115 proc. pod względem liczby tych wniosków.

W minionym, trzecim kwartale 2012 r., wysoka była wartość sprzedanych jednorazowych produktów inwestycyjnych, która wyniosła 142 mln zł. Z bardzo dobrym wynikiem pierwsze trzy kwartały 2012 r. zamknęła spółka Open Life S.A., w której przypis składki (narastająco) wyniósł 2 546 mln zł.

W tym samym okresie zysk netto grupy Home Broker Nieruchomości wzrósł o 76 proc. – z kwoty 14.223 tys. zł (w analogicznym okresie 2011 r.) do 25.013 tys. zł. W Home Broker ponad dwukrotnie wzrosła też liczba sprzedanych produktów regularnego oszczędzania (ponad 5 tys. sztuk sprzedanych od stycznia do końca września 2012 r.). Pierwsze trzy kwartały tego roku były też rekordowe pod względem sprzedaży nieruchomości, zarówno w kontekście liczby transakcji jak i ich wartości (na rynku pierwotnym i wtórnym).

Grupa Open Finance nadal poszerza swój zasięg poprzez zwiększenie zatrudnienia oraz liczby oddziałów. Obecnie w Polsce znajduje się 211 placówek Open Finance i Home Broker.