Grupa DSS: kontrakt na dostawę kruszyw dla Polimeksu-Mostostalu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130615.dss.250x57Grupa DSS dostarczy grupie Polimex-Mostostal kruszywa o wartości 12,3 mln zł brutto. Zamówienia obejmują dostawy z należących do Grupy Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych  oraz z kopalni  w Piławie Górnej.

To kolejny, po umowach z drugiej połowy maja na dostarczanie kruszyw na budowę S8 dla Pol-Aqua i Dragados, duży kontrakt, który udało się pozyskać Grupie DSS.

Pracujemy na pełnych obrotach. Zamówienia od naszych odbiorców, nie tylko tych dużych, ale też średnich i małych, niemal w całości pokrywają bieżącą produkcję. Nadrabiamy zaległości z początku roku wynikające z wyjątkowo długiej zimy, a więc zmniejszonych inwestycji w infrastrukturę – mówi Mariusz Roman, prezes zarządu DSS. I dodaje, że w maju sprzedaż kruszyw była blisko dwa razy wyższa niż w kwietniu oraz aż czterokrotnie wyższa niż średniomiesięcznie w okresie styczeń-marzec.

Mimo trudnego rynku udaje nam się pozyskiwać kontrakty po satysfakcjonującej nas cenie.  Obecnie prowadzimy negocjacje w sprawie kolejnych kilku dużych kontraktów. Równocześnie nie zapominamy o inwestycjach – rozpoczęliśmy proces inwestycyjny związany z „uszlachetnianiem” naszych wyrobów – mówi Maksymilian Kostrzewa, prezes KKSM i członek zarządu DSS.

Grupa DSS ma nie tylko świetnej jakości kruszywa, ale też m.in.  szeroką ofertę gotowych recept na beton cementowy i mieszanki mineralno-asfaltowe. – W razie potrzeby jesteśmy w stanie zorganizować także ich transport kolejowy i samochodowy – podkreśla Rafał Abratański, członek zarządu DSS. – Gdy ponad rok temu dołączyłem do władz spółki, początkowo jako członek rady nadzorczej a potem zarządu, mimo bardzo trudnej sytuacji firmy i Grupy byłem pewny, że DSS ma duże możliwości i będzie w stanie generować gotówkę niezbędną do obsługi przyszłego układu, a następnie normalnego funkcjonowania.  Jak widać  dostrzegają to też inwestorzy, o czym świadczyć może rosnący kurs akcji DSS – dodaje Rafał Abratański.

Po I kwartale 2013 r. skonsolidowane przychody DSS ze sprzedaży wyniosły 12,5 mln zł. Grupa odnotowała w pierwszych trzech miesiącach roku stratę na poziomie operacyjnym (6,7 mln zł) oraz netto (27,6 mln zł). Główną przyczyną straty netto były wysokie koszty finansowe – wynoszące łącznie 21 mln zł.

Źródło: DSS