Gotówkę wystarczy już liczyć tylko raz

Gotówkę wystarczy już liczyć tylko raz
fot.aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Czwarta edycja Kongresu Obsługi Obsługi Gotówki była okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań dotyczących liczenia, przechowywania i przewożenia gotówki.

#AndrzejKawiński: najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na liczenie gotówki tylko jeden raz, a nie wiele razy, co ma ogromny wpływ na obniżenie kosztów obrotu gotówkowego #KongresObsługiGotówki #KongresOG #gotówka

Dzisiaj gotówka jest wielokrotnie liczona w sortowaniach. Nowe wymagania NBP, wprowadzenie procesów standaryzacyjnych oraz brak pracowników skłaniają firmy do szukania rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie zatrudnienia, mówił w rozmowie z portalem aleBank.pl Andrzej Kawiński, Country Manager G+D Currency Technology, w czasie IV Kongresu Obsługi Obsługi Gotówki.

Coraz większa automatyzacja obsługi obrotu gotówkowego 

Obsługa obrotu gotówkowego  w coraz większym  stopniu podlega automatyzacji. Dotyczy to zarówno obrotu gotówkowego z firmami, jak i osobami fizycznymi. Najnowsze rozwiązania pozwalają sortowniom na jednokrotne liczenie gotówki, co znacznie obniża koszty ich funkcjonowania.

Więcej w materiale wideo: