Głos Citi Handlowy z Krynicy: Inwestycje zagraniczne wspierają rozwój Polski

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.05.400x266Jesteśmy w trakcie dwudziestej czwartej edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy. Tegoroczne spotkanie ludzi biznesu, polityki i nauki przebiega w atmosferze podsumowań 25-lecia wolności gospodarczej, którą obchodzimy w tym toku. Jacek Czerniak, Dyrektor Zarządzający z Departament Klientów Globalnych Citi Handlowy, podkreśla, że gigantyczny rozwój Polski i zmiana jaka się tu dokonała nie byłby możliwe bez otwarcia się na świat i współpracy z międzynarodowymi partnerami.

W tym roku obchodzimy 25 rocznicę wolności gospodarczej. Przez te ostatnie lata obserwowaliśmy jak polski rynek staje się z roku na rok coraz bardziej atrakcyjny dla globalnych firm. W moim przekonaniu ogromny sukces i rozwój gospodarczy jak udało się w tym czasie osiągnąć Polsce nie byłby możliwy bez otwarcia na inwestycje zagraniczne. Warto podkreślić, że jedną z pierwszych globalnych firm, które zdecydowały o rozwijaniu biznesu w naszym kraju było Citi – podkreśla Jacek Czerniak, Dyrektor Zarządzający z Departament Klientów Globalnych Citi Handlowy, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. – Dzisiaj jednym z kluczowych dla nas celów jest rozwijanie programu Emerging Markets Champion. Za jego sprawą pomagamy zaistnieć polskim przedsiębiorcom za granicą, będąc przy tym partnerem dla międzynarodowych firm w inwestowaniu w Polsce – dodaje Jacek Czerniak.  

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest organizowane od niemal 25 lat. Jest to jedna z najważniejszych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, w której biorą udział liderzy życia politycznego i gospodarczego. Wśród gości Forum są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści i przedstawiciele największych koncernów. Opinie, oceny i oświadczenia uczestników debat cytowane są przez światowe media i szeroko omawiane przez środowiska eksperckie.

Źródło: Bank Handlowy w Warszawie SA