Globalny dostawca rozwiązań płatniczych wchodzi na Polski rynek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

smartfon.03.250x167Warszawa - Wrzesień 24,2013 - Ingenico, światowy lider w dziedzinie rozwiązań płatniczych przedstawił plany rozwoju na polskim rynku. Firma będzie dostarczać terminale umożliwiające realizację transakcji kartowych zarówno dużym sieciom handlowym jak i małym firmom.

Poza klasycznymi terminalami, w polskich sklepach wkrótce mogą pojawić się terminale biometryczne, a mniejsi sprzedawcy skorzystają z nowych, wygodnych rozwiązań, umożliwiających wykorzystanie smartfona jako  mobilnego terminala płatniczego.

„W Polsce wciąż dominuje gotówka, którą realizowanych jest 82% wszystkich płatności. Chcemy ułatwiać przechodzenie na płatności bezgotówkowe oferując ultranowoczesne urządzenia płatnicze. Pozwolą one nie tylko realizować płatności kartami tradycyjnymi i zbliżeniowymi, ale także za pośrednictwem smartfonów. Jesteśmy gotowi do zastąpienia trudnych do zapamiętania numerów PIN odciskiem palca. W porozumieniu z naszymi partnerami chcemy sprawić, by Polacy mogli płacić gdzie chcą i jak chcą – w dużym centrum handlowym, taksówce czy urzędzie” –  mówi Piotr Waś, country mananger na Polskę i kraje bałtyckie.

130924.terminal.01.250x

Obecnie Ingenico współpracuje z Orange, który swoim klientom biznesowym dostarcza terminale wraz infrastrukturą telekomunikacyjną umożliwiającą ich pełne wykorzystanie.

„Nasza współpraca jest naturalnym rozszerzeniem partnerstw Orange i Ingenico, które z powodzeniem funkcjonują już na rynkach w wielu krajach. Pierwszy wspólny projekt, który zrealizowaliśmy w Polsce, był skierowany do branży taksówkarskiej i zakończył się dużym sukcesem. Teraz myślimy o kolejnych wspólnych projektach, na bardzo obiecującym rynku płatności mobilnych. Dzięki terminalom Ingenico, każdy przedsiębiorca korzystający z usług Orange będzie mógł szybko i bez zbędnych formalności rozpocząć sprzedaż swoich towarów i usług.” –  mówi Tomasz Izydorczyk, Dyrektor Marketingu Rynku Biznesowego Orange.

Płatności dla dużych sieci handlowych z agentami rozliczeniowymi

We współpracy z agentami rozliczeniowymi, Ingenico dostarcza nowoczesne terminale płatnicze do największych sieci handlowych w Polsce. Terminale Ingenico pracują w Auchan, Carrefour, Lidl, Real, Rossmann, IKEA, Amrest, McDonalds, EMPiK i wielu innym. Do końca 2014 roku firma planuje dostarczać co drugi terminal używany w Polsce.

Urządzenia, które trafiają do polskich sklepów pochodzą z linii produktów opracowanej przez Ingenico w ciągu ostatnich dwóch lat. Uwzględniają najnowsze branżowe trendy. Sklepy posiadające terminale tej firmy mogą akceptować wszystkie metody płatności, w tym IKO, programy lojalnościowe i akcje rabatowe. Pracują bardzo szybko, są niezawodne, za co bardzo cenią je handlowcy, bo przyśpieszają obsługę klientów. Wprowadzane są nowe linie urządzeń przeznaczone do specjalnych zastosowań, np. terminale przenośnie wypróbowane m.in. w salonach Apple na całym świecie.

Ingenico oferuje najnowocześniejsze urządzenia biometryczne. Weryfikacja płatności za pomocą odcisku palca wznosi bezpieczeństwo i wygodę klienta na nowy dotąd pułap. Czytnik linii papilarnych zapewnia jednoznaczną identyfikację, eliminując występujące w przypadku klasycznych płatności ryzyko podejrzenia kodu PIN.  Klienci sklepów docenią to rozwiązanie ze względu na jego intuicyjność i prostotę.

Płatności dla małego biznesu

Ingenico wprowadza do swojej oferty terminale z serii iCMP, które pozwolą akceptować płatności za pośrednictwem smartfonów i tabletów w popularnych systemach iOS oraz Android. Do akceptacji płatności wystarczy darmowa aplikacja oraz niewielki czytnik wielkości telefonu komórkowego. Urządzenie będzie konkurencyjne cenowo, a stawki za akceptację płatności będą zbliżone do tych jak przypadku klasycznych terminali. Jest to nowe rozwiązanie, które trafi na rynek nowymi kanałami, np. przez operatorów telefonii GSM.

130924.terminal.02.250x

Terminale mobilne mogą zrewolucjonizować polski rynek detaliczny, którego wartość szacowana jest na prawie 800 miliardów złotych (Dane GUS za 2012 rok). Firmy z tego sektora stanowią 98,9% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce i odpowiadają za 70% zatrudnienia. Zapewnienie przystępnych cenowo terminali może pomóc w rozwoju MSP i sprawić, że w sektorze tradycyjnie kojarzonym z gotówką pojawi się więcej transakcji elektronicznych.

Źródło: Ingenico