Ghelamco Arena – najnowszy i najbardziej nowoczesny stadion w Belgii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130625.ghelamco.arena.01.250x183Ghelamco Group kończy ostatni etap prac na nowym stadionie piłkarskim, zlokalizowanym w drugim co do wielkości mieście Belgii - Gandawie. Pod koniec maja zapadła decyzja, że nowy obiekt będzie nosić nazwę Ghelamco Arena. Inauguracja stadionu, który pomieści prawie 20 000 widzów, odbędzie się 17 lipca 2013 roku. 

Wtedy KAA Gent rozegra pierwszy swój mecz na nowej murawie, a wydarzenie uświetni belgijska para królewska Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 31 maja 2013 r. na terenie budowy stadionu, Ivan De Witte – Prezydent KAA Gent oraz Paul Gheysens – Prezydent Ghelamco Group ogłosili, że przez kolejne 10 lat stadion nosić będzie nazwę Ghelamco Arena.

Pomysł zbudowania nowego stadionu w Gandawie powstał już 12 lat temu, ale realizacja zaczęła nabierać tempa w momencie, gdy do projektu włączyła się firma Ghelamco Group. Nie ma wątpliwości, że bez udziału Ghelamco dzisiaj nie byłoby stadionu – powiedział podczas konferencji Ivan De Witte. Zaangażowanie firmy w projekt i niezwykła dbałość o jego realizację były powodem, dla którego władze klubu zdecydowały się zaproponować nazwę stadionu – Ghelamco Arena.

Według Paula Gheysensa największym beneficjentem współpracy KAA Gent i Ghelamco Group jest sport. To projekt stworzony z myślą o sukcesach piłkarskich drużyny KAA Gent. Ten wspólny cel zapewnił sukces przedsięwzięcia i spowodował, że nasza współpraca z klubem była tak znakomita. Osiągnęliśmy  sytuację, w której zrozumienie własnych potrzeb było kluczem do sukcesu. – powiedział Prezydent Ghelamco Group.

Poza nowoczesną architekturą i funkcjonalnością, Ghelamco Arena wyróżnia niezwykła instalacja LED. Na elewacji stadionu zawiśnie ogromny ekran widoczny doskonale nawet z 1,5 kilometra. Dodatkowo wokół stadionu powstają i planowane są kolejne inwestycje. W lipcu 2013 r. rozpocznie się budowa hotelu, planowane jest centrum handlowe, a w 2014 r. oddane do użytku zostaną dwa budynki biurowe, z których jeden jest już wynajęty belgijskiej firmie ubezpieczeniowej Partena. Za całą inwestycją stoi bardzo konkretna wizja – mówi Paul Gheysens. Wizja stworzenia multi-funkcjonalnego obszaru miejskiego zapewniającego warunki do pracy, zakupów i wypoczynku – dodaje Prezydent Ghelamco Group.

Źródło: www.ghelamco.com