GG telefon, czyli jak dzwonić za grosze i nie płacić abonamentu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121108.ggtelefon.klawiatura.01.250x189GG telefon - http://telefongg.pl - to nowa usługa rozmów głosowych dla użytkowników popularnego komunikatora GG. Pasjonaci internetowych pogawędek mogą dzwonić z GG wprost na numery stacjonarne i komórkowe, polskie i zagraniczne w niskich cenach. GG Network SA wprowadziła nową platformę płatnych rozmów VoIP we współpracy z firmą easyCALL.pl.

Rozmowy głosowe przez Internet (VoIP – Voice over IP) zdobywają coraz większą popularność dzięki niskim kosztom połączenia i wygodzie użytkowania. Ceny połączeń, zarówno krajowych jak i zagranicznych, są o wiele niższe w porównaniu z telefonią tradycyjną. Koszt minuty połączenia w usłudze GG telefon na polski numer stacjonarny wynosi 7 gr., a ceny połączeń międzynarodowych zaczynają się już od 2 gr. za minutę rozmowy.

Opłaca się rozmawiać

Użytkownicy po pobraniu i uruchomieniu aplikacji GG telefon otrzymują bezpłatnie 1 minutę na przetestowanie usługi. Dodatkowo za każde odebrane 3 minuty połączenia, przyznawana jest również bezpłatna 1 minuta dla rozmów wychodzących.

Nie tylko komputer

Z nowej usługi rozmów głosowych przez Internet można korzystać również bez komputera. Wystarczy zaopatrzyć się w tzw. bramkę VoIP – niewielkie urządzenie, które po skonfigurowaniu i podłączeniu do Internetu i telefonu analogowego może służyć w domu lub pracy jako telefon działający w oparciu o usługę GG telefon.

Z wierzchu stacjonarny, a w tle nowoczesna technologia

Zaletą GG telefonu jest możliwość ustawienia własnego numeru stacjonarnego z numerem kierunkowym – dzięki czemu nadal jesteśmy dostępni pod tradycyjnym numerem telefonicznym, ale najważniejsze – nie musimy płacić obowiązkowego abonamentu miesięcznego. Płacimy jedynie za wykonane połączenia, podobnie jak to się odbywa w modelu pre-paid w telefonii komórkowej. Dodatkowo użytkownik może przenieść do GG telefon dotychczasowy numer telefonii stacjonarnej od innego operatora.

Zadzwoń do mnie na… GG

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odbierania na GG połączeń przychodzących z numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych. Wystarczy, aby nasz znajomy zadzwonił do nas na nr 221 221 221 i potem wybrał nasz nr GG. Wówczas komunikator GG w komputerze pełni rolę pełnoprawnego telefonu. Możemy dzwonić z komunikatora na numery telefonii stacjonarnej i komórkowej i odbierać takie połączenia.

Jak rozpocząć korzystanie z nowej telefonii?

121108.ggtelefon.strona.www.01.250x168GG telefon jest dostępny dla użytkowników nowego GG w wersji na komputer – można ją pobrać bezpłatnie ze strony http://www.gg.pl/info/pobierz/ Ikonka telefonii internetowej pojawia się w pasku aplikacji. Wystarczy w nią kliknąć i po uzupełnieniu konta korzystać z klawiatury znanej z telefonów komórkowych.

Niezależnie od płatnych połączeń, GG umożliwia prowadzenie bezpłatnych połączeń audio-video pomiędzy użytkownikami komunikatora (między numerami GG) – http://www.gg.pl/info/rozmowy/

Filmy:

Krótko o GG telefon: http://youtu.be/crV8-_At4GQ
Pierwsze połączenie: http://youtu.be/dwpO6R1z8pk
Jak odbierać połączenia w GG: http://youtu.be/1Fx9Lx4liUQ

Źródło: GG
easyCALL.pl