Getin Holding: umowa sprzedaży Idea Bank Ukraina uległa rozwiązaniu

Getin Holding: umowa sprzedaży Idea Bank Ukraina uległa rozwiązaniu
Źródło: Getin Holding
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W związku z brakiem spełnienia wszystkich warunków przeniesienia własności akcji Idea Bank Ukraina do 25 lutego 2022 r. umowa uległa rozwiązaniu, podał Getin Holding.

„Zarząd Getin Holding S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 37/2021 z dnia 10 listopada 2021 r. dotyczącego zawarcia przez emitenta, jako sprzedającego warunkowej umowy sprzedaży 100% akcji JSC Idea Bank z siedzibą we Lwowie, Ukraina z JSC First Ukrainian International Bank z siedzibą w Kijowie, Ukraina, jako kupującym informuje, że w związku z brakiem spełnienia wszystkich warunków przeniesienia własności akcji Idea Bank Ukraina określonych w umowie do dnia 25 lutego 2022 r. umowa uległa rozwiązaniu” – czytamy w komunikacie.

Warunkowa umowa sprzedaży 100% akcji Idea Bank Ukraina

W połowie listopada 2021 r. Getin Holding podpisał warunkową umowę sprzedaży 100% akcji Idea Bank Ukraina z First Ukrainian International Bank jako kupującym. Jak wówczas informowano, cena za akcje Idea Bank Ukraina wyniesie równowartość w euro 1,072 wartości księgowej banku na koniec 2021 r. GH oczekiwał, że finalizacja warunkowej umowy sprzedaży ukraińskich aktywów nastąpi w I kw. 2022 r.

Czytaj także: Getin Holding ma warunkową umowę sprzedaży Idea Bank Ukraina >>>

Jak informowano wcześniej, Idea Bank Ukraina prowadzi działalność w segmencie biznesu detalicznego i koncentruje działalność na oferowaniu produktów i usług dla osób fizycznych. Na 30 września 2021 r. suma bilansowa Idea Bank Ukraina wynosiła 883,24 mln zł, natomiast suma kapitałów własnych 184,67 mln zł.

Więcej najnowszych wiadomości na temat agresji Rosji na Ukrainę >>>

Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

Źródło: ISBnews