GetBack: postępowanie restrukturyzacyjne zakończyło się, układ stał się prawomocny

GetBack: postępowanie restrukturyzacyjne zakończyło się, układ stał się prawomocny
Źródło: Materiały prasowe GetBack
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił ostatnie zażalenie blokujące uprawomocnienie się układu GetBacku. Obligatariusze spółki odzyskają w ciągu ośmiu lat 25 proc. zainwestowanych środków. Pierwsze wypłaty nastąpią w ciągu najbliższych kilku miesięcy, czyli prawie o 2 lata wcześniej niż zakłada układ - poinformowała spółka w komunikacie.
Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił ostatnie zażalenie blokujące uprawomocnienie się układu #GetBack

„Postanowienie to nie podlega zaskarżeniu, stało się zatem prawomocne, skuteczne i wykonalne z dniem 24 lutego 2020 roku. Zażalenie było ostatnim rozpoznawanym przez Sąd zażaleniem wierzyciela w postępowaniu o zatwierdzenie układu Emitenta” – napisano w komunikacie.

Czytaj także: NIK o działaniach organów i instytucji państwowych wobec GetBack: nieadekwatne do skali zagrożeń >>>

„Powyższe oznacza, iż postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 6 czerwca 2019 r. o zatwierdzeniu układu uprawomocniło się” – dodano.

Czytaj także: UOKiK: Idea Bank ma oddać pieniądze poszkodowanym przez GetBack >>>

Spółka podała, że w ciągu ostatnich miesięcy przeprowadziła proces restrukturyzacji – m.in. prowadziła z wierzycielami rozmowy na temat warunków układu, zmniejszała koszty działalności, negocjowała z potencjalnymi zainteresowanymi warunki nabycia części portfeli.

Wrocławski sąd zatwierdził w czerwcu 2019 roku zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami.

Źródło: PAP BIZNES