Generali z myślą o kosztach rezygnacji z podróży; nowy produkt w ofercie ubezpieczyciela

Generali z myślą o kosztach rezygnacji z podróży; nowy produkt w ofercie ubezpieczyciela
Fot. Generali
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Generali Polska wprowadza nowy produkt "Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży". To unikalne rozwiązanie, które zapewnia ochronę na wypadek niespodziewanych wydarzeń uniemożliwiających realizację lub kontynuacje wyjazdów krajowych i zagranicznych. Dostępny jest również wariant związany z COVID-19.

Wakacje, znoszenie obostrzeń oraz możliwość uzyskania tzw. „paszportu covidowego” zachęcają wiele osób do wyjazdów zagranicznych. Po ponad  dwóch latach trwania pandemii wszyscy są spragnieni podróży, ale też świadomi, że warto zabezpieczyć się na różne okoliczności. Ubezpieczenie „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży” zostało dostosowane do nowych warunków.

Zakres ubezpieczenia

Jest to produkt, który można kupić oddzielnie i zawiera szeroki katalog przyczyn, za które możliwy jest zwrot kosztów związanych z rezygnacją z podróży. Już w podstawowym zakresie ubezpieczenia  dostępne są dwie najczęściej występujące przyczyny rezygnacji tj. nagłe zachorowanie oraz nieszczęśliwy wypadek, w obu tych przypadkach nie ma wymogu hospitalizacji dla ubezpieczonego, wystarczy zaświadczenie lekarskie, że stan zdrowia Ubezpieczonego nie rokuje poprawy do daty rozpoczęcia podróży. Ubezpieczenie można opcjonalne rozszerzyć o zachorowanie na COVID-19  lub zaostrzenie choroby przewlekłej. Dostępna jest suma ubezpieczenia nawet do 30 000 PLN na osobę i zwrot nawet do 100% udokumentowanych wydatków poniesionych przez Ubezpieczonego, a także dłuższy czas na zawarcie umowy ubezpieczenia: nawet 10 dni jeśli od momentu zakupu wycieczki do jej rozpoczęcia zostało 30 dni. Polisę można kupić zarówno w przypadku podróży zagranicznej jak i krajowej.

Czytaj także: Grupa Generali z nową strategią na lata 2022-2024 >>>

– Niezależnie od tego, czy planujemy weekendowy wypad za miasto, czy też szykujemy się na większą wyprawę zagraniczną, warto zabrać ze sobą dobre ubezpieczenie – mówi Agnieszka Callen, Dyrektor Departamentu Generali Polska.

Teraz można również zabezpieczyć się przed kosztami, gdy np. choroba zmusi nas do niespodziewanej rezygnacji z wymarzonej podróży, by można było zrealizować ją w innym terminie.

Zmiany w podstawowym ubezpieczeniu Generali z myślą o podróży

Jednocześnie 20 stycznia br. Generali wprowadza zmiany w podstawowym ubezpieczeniu Generali z myślą o podróży. Ubezpieczenie odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej, odwołania noclegów i biletu lotniczego zostały przeniesione do opisanego wyżej, nowego produktu „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży”. Do każdej umowy ubezpieczenia podróży zagranicznej do 30 dni, która zawiera NNW, dodana została w zakresie „kontynuacja leczenia NNW w RP”.

– Dzięki tej zmianie dajemy możliwość skorzystania również z leczenia  oraz rehabilitacji po powrocie z podróży zagranicznej, co jest szczególnie ważne w sezonie zimowym, w którym jest dużo zdarzeń związanych z wypadkami na stokach narciarskich – dodaje A. Callen.

Źródło: Generali Polska