Gdański Business Center I z nowymi najemcami

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150116.hb.400xDo kompleksu Gdański Business Center I wprowadzą się kolejni najemcy,
którzy łącznie zajmą ponad 2 300 mkw. powierzchni. Firma WebInterpret, specjalizująca się w technologiach e-commerce, wynajmie ponad 2 000 mkw. w budynku A. Właściciel inwestycji, HB Reavis Poland, podpisał umowę najmu także z operatorem logistycznym Solid Logistics.

Spółka WebInterpret została założona w 2007 r. i jest międzynarodowym liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w handlu elektronicznym. Jako dostawca oprogramowania pomaga swoim klientom w Europie i Stanach Zjednoczonych zaistnieć
i rozbudować markę w sieci. W Polsce firma obecna jest od 2013 r. WebInterpret Poland wprowadzi się do kompleksu Gdański Business Center w II kwartale br. i zajmie
ponad 2 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na siódmym piętrze budynku A.

W procesie negocjacji pośredniczyła wiodąca międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości Savills.

– WebInterpret zdecydował się na wynajem biura w Gdański Business Center I ze względu
na dogodną lokalizację i doskonały dostęp do środków komunikacji miejskiej. Ponadto, najemca docenił wysoki standard biurowca oraz jego kameralny charakter – komentuje Jarosław Pilch, Senior Negotiator w Savills Poland.

Gdański Business Center I to pierwsza faza inwestycji realizowanej przez firmę HB Reavis
na warszawskim Muranowie. Projekt, w ramach którego powstały dwa budynki oferujące łącznie ponad 46 000 mkw. powierzchni biznesowej klasy A, został oddany do użytku
w I połowie 2014 r. Kompleks na swoją siedzibę wybrały m.in.: KPMG, Agencja Nieruchomości Rolnych, SNC Lavalin oraz Provident.

– Jesteśmy dumni z tego, że do grona naszych najemców dołącza kolejna firma. Decyzja WebInterpret potwierdza, że Gdański Business Center I cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem nie tylko ze strony ekspertów branży nieruchomości, ale również firm poszukujących wysokiej klasy powierzchni biurowej – mówi Karol Wyka, Senior Leasing Manager w HB Reavis, odpowiedzialny za transakcję. I dodaje: – Kompleks, do którego już wkrótce wprowadzi się spółka WebInterpret, został wybrany ‘Najlepszym Projektem Biurowym Roku 2014’ w konkursie CIJ Awards oraz ‘Najlepszą Inwestycją Biurową Roku’ w Prime Property Prize 2014.

Dodatkowo, w lutym 2015 r. do Gdański Business Center I wprowadzi się Solid Logistics
– operator logistyczny o ogólnoświatowym zasięgu. Firma zajmująca się organizacją kompleksowych usług logistycznych w oparciu o m.in. transport morski, lotniczy i lądowy zajmie prawie 300 mkw. na pierwszym piętrze budynku B.

Źródło: HB Reavis, Savills