GBS Bank dla Weteranów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gbs.bank.01.400x267Powrót do rzeczywistości po misji to prawdziwe wyzwanie. Najtrudniej jest gdy nie możesz na nikogo liczyć - tak mówią szczecińscy żołnierze i weterani misji w Afganistanie. Każdy żołnierz to inna historia. Jest ich wiele. Nie zdajecie sobie nawet sprawy, jak wiele.

W związku z tym, że GBS Bank jest bankiem polskim, poczuliśmy potrzebę wspierania tego wydarzenia – mówi Katarzyna Marks, dyrektor GBS Banku, oddziału II w Szczecinie – Nie ukrywamy, że jesteśmy pełni podziwu rozmachowi całej akcji. Cieszymy się, że tak dużo osób znanych zaangażowało się w ten projekt. Czujemy więź, która tworzy nić porozumienia między osobami z różnych branż. Jesteśmy zaszczyceni, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy pomóc.

 140409.weterani.02.400x

fot. Łukasz Szełemej

W kampanii „Szacunek i Wsparcie” wezmą udział weterani oraz aktorzy, muzycy i sportowcy, a  wśród nich Reprezentant Polski w piłce nożnej Łukasz Piszczek i Monika Pyrek, która powiedziała – Jakoś od razu poczułam, że powinnam to zrobić, że powinna się zaangażować. Wydaje, mi się że los sportowców i żołnierzy jest zbliżony.

Co powiedział o akcji znany piłkarz dla Polskiego Radia Szczecin?

Wiedza o pracy, jaką wykonują polscy żołnierze jest wciąż zbyt mała – mówi Piszczek. – To ciężki kawałek chleba. Ci żołnierze wykonują obowiązek. Myślę, że w polskim społeczeństwie przydałoby się trochę więcej wiedzy na temat naszych żołnierzy, którzy wyjeżdżają na misję i narażają swoje życie. Wydaje mi się, że trzeba mieć do nich szacunek i wspierać ich.

140409.weterani.01.400x

fot. Tomasz Chaciński

Przypominamy, że do akcji włączyli się również m.in. aktorzy: Małgorzata Kożuchowska i Cezary Żak, koszykarz NBA Marcin Gortat, rajdowy mistrz Europy Krzysztof Hołowczyc oraz piosenkarka Tatiana Okupnik.

Spoty z udziałem gwiazd i żołnierzy pojawią się w mediach pod koniec kwietnia. Na miesiąc przed Dniem Weterana, który przypada na 29 maja br.

Źródło: GBS Bank