Fundacja KupFranki bezpłatnie przygotowuje kredytobiorcom wnioski pozwalające oszczędzać na spłacie kredytu walutowego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

frank.portfel.250xPrzez cały listopad Fundacja KupFranki - wspólnie z konsultantami inkantor.pl - bezpłatnie przygotuje każdej osobie, która zgłosi się do akcji wniosek o spłatę kredytu w walucie, w której został zaciągnięty. Konsultanci udzielą porad technicznych, formalnych i praktycznych oraz wyjaśnią ile i dlaczego można zaoszczędzić na spłacie kredytu walutowego.

Minął ponad rok od wejścia w życie tzw. Ustawy „antyspreadowej”, mimo to jedynie kilkanaście procent zadłużonych w walutach zdecydowało się na zmianę waluty spłaty kredytu oraz oszczędzanie na spłacie kredytu walutowego.

Fundacja KupFranki działa od 2009 r., przyczyniła się walnie do umożliwienia samodzielnego spłacania kredytów walutą. Teraz, prowadząc trwającą przez cały listopad akcję pomocy dla kredytobiorców, zachęca Polaków do sięgnięcia po pieniądze, które tracą na drogiej obsłudze kredytów. Każdej zainteresowanej osobie czy firmie zadłużonej w walucie obcej przygotowany zostanie kompletny wniosek o zmianę waluty spłaty kredytu. Pomoc oferowana przez Fundację – wspólnie z konsultantami serwisu inkantor.pl – jest bezpłatna. Kredytobiorca będzie mógł wysłać lub zanieść gotowy wniosek do swojego banku.

W ramach listopadowej akcji pomocy udostępnione zostały także konsultacje telefoniczne. Adresowane są do wszystkich osób, które mają pytania lub wątpliwości związane z samodzielną spłatą kredytu bezpośrednio w walucie, w której został zaciągnięty, chcą poznać informacje na temat zlecenia stałego czy innych możliwości spłaty kredytu walutowego.

Trzy kroki do oszczędności:

  1. Zeskanowanie umowy walutowego kredytu hipotecznego i przesłanie jej na adres: kupfranki@gmail.com. Można również przesłać kopię umowy na adres: KupFranki ul. Rubież 46/C5/112, 61-612 Poznań. W zgłoszeniu należy podać numer telefonu kontaktowego oraz e-mail do korespondencji.
  2. Odebranie wiadomości e-mail od Fundacji KupFranki, wydrukowanie i podpisanie załącznika, a następnie złożenie go w dowolnym oddziale banku, w którym kredytobiorca posiada kredyt walutowy.
  3. Podpisanie bezpłatnego, przygotowanego przez bank aneksu do umowy kredytowej. Od tego momentu kredytobiorca zaczyna oszczędzać na każdej kolejnej racie, spłacając kredyt online bezpośrednio walutą.

Z doświadczenia i wiedzy konsultantów można korzystać przez cały listopad, dzwoniąc pod jeden z podanych poniżej poznańskich numerów telefonów. Działają w dni robocze w godz.: 8:00-17:00:
+48/61 62 32 945
+48/61 62 32 941
+48/61 62 32 942
+48/61 62 32 943