Fortinet uznany za lidera w dziedzinie zapór sieciowych w Magicznym Kwadrancie Gartnera

Fortinet uznany za lidera w dziedzinie zapór sieciowych w Magicznym Kwadrancie Gartnera
Fot. stock.adobe.com / Michael Traitov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fortinet otrzymał tytuł lidera w rankingu 2020 Gartner Magic Quadrant for Network Firewalls. To już jedenasty raz, gdy firma została wyróżniona w tym obszarze za kompletność wizji i zdolność do jej realizacji.

Zapory następnej generacji FortiGate (NGFW) są integralną częścią architektury Fortinet Security Fabric, która zapewnia pełen wgląd w pracę środowiska sieciowego i jego ochronę.

Rozwiązania te chronią brzeg sieci na szeroką skalę dzięki obecności specjalnych procesorów bezpieczeństwa (Security Processor Unit, SPU), które zapewniają najwyższy w branży współczynnik wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating – punkt odniesienia, który pozwala porównać wydajność sprzętu FortiGate w różnych kategoriach ze średnią branżową konkurencyjnych produktów z tego samego przedziału cenowego).

Fortinet dostarcza najbardziej wszechstronną i kompletną platformę ochronną w branży. Jesteśmy pionierem w podejściu do sieci bazującym na bezpieczeństwie.

Fortinet wprowadza także kolejne innowacje do swojej oferty rozwiązań Secure SD-WAN, takie jak zaawansowany routing oraz najbardziej elastyczne funkcje ochronne bazujące na urządzeniach NGFW lub na modelu bezpiecznego dostępu do brzegowych usług chmurowych (Secure Access Service Edge, SASE). 

Czytaj także: Raport Magiczny Kwadrant Gartnera: tytuł wizjonera dla Fortinetu

Rozwiązania sieciowe bazujące na bezpieczeństwie

Według Fortinetu pozycja firmy w kwadrancie liderów jest efektem podejścia do tworzenia rozwiązań sieciowych bazującego na bezpieczeństwie. Zapewnia to klientom wiele korzyści.

– Zarządzanie ryzykiem operacyjnym i kontrola poziomu bezpieczeństwa w celu zachowania ciągłości działania. Transformacja cyfrowa zapewnia przedsiębiorstwom ogromne możliwości tworzenia wartości dodanej i zwiększania wydajności. Stwarza jednak również nowe zagrożenia dla środowiska IT i zwiększa możliwości ataku cyberprzestępców. Dzięki rozwiązaniom Fortinet NGFW klienci mogą uzyskać pełny wgląd w stan pracy swoich sieci i aplikacji, a także wykrywać potencjalne zagrożenia. Firma oferuje najwyższy w branży współczynnik Secure Computing Rating dzięki mocy specjalnie zaprojektowanych procesorów bezpieczeństwa SPU (np. model NP7), które zapewniają optymalną obsługę rozwiązań IT o dowolnej skali. 

– Zmniejszenie kosztów zabezpieczeń i ich złożoności. W miarę rozwoju środowisk IT, które mogą stać się celem ataku, zespoły ds. bezpieczeństwa muszą zwiększać swoje możliwości obronne. Systemy Fortinet NGFW umożliwiają rozbudowę systemu zabezpieczeń poprzez segmentację, dynamiczne klasyfikowanie godnych zaufania obiektów w sieci oraz zaawansowaną kontrolę poziomu ochrony, aby zagwarantować ciągłość działania. Zapory FortiGate chronią aplikacje biznesowe z wykorzystaniem usług FortiGuard bazujących na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, co eliminuje potrzebę stosowania zabezpieczeń punktowych i zapewnia optymalny całkowity koszt użytkowania (TCO).

– Poprawa efektywności operacyjnej. Pojedynczy panel zarządzania, dostępny w rozwiązaniu Fabric Management Center, zapewnia kompletny i skonsolidowany wgląd w stan pracy infrastruktury na brzegu sieci – zarówno w siedzibie przedsiębiorstwa, jak i w chmurze. Zapewnia także automatyzację i orkiestrację dla architektury Security Fabric, którą można zintegrować z ponad 400 ekosystemami. Upraszcza to zarządzanie wdrożonymi w całym przedsiębiorstwie rozwiązaniami FortiGate, FortiManager, FortiAnalyzer, a także ekosystemami partnerskimi.

Czytaj także: Fortinet Security Day: pandemia zmusiła firmy do większych wydatków na ochronę przed cyberprzestępcami

Najbardziej elastyczne i hiperskalowalne rozwiązania ochronne

Fortinet, korzystając z możliwości, jakie gwarantuje podejście do sieci bazujące na bezpieczeństwie oraz stwarzają wiodące w branży zapory FortiGate NGFW, zapewnia najbardziej elastyczne i hiperskalowalne rozwiązania ochronne. Są one w stanie sprostać rosnącym i często nieprzewidywalnym potrzebom firm w zakresie przepustowości, które mogą szybko przewyższać wydajność narzędzi zabezpieczających.

Rozwiązania Fortinetu otrzymały również tytuł „2020 Gartner Peer Insights Customer’s Choice for Network Firewalls”. Według producenta ocena wystawiona przez klientów podkreśla, że zapewniane proste, bezpieczne i skalowalne podejście platformowe jest korzystne dla klientów ze wszystkich branż.

Komentarze i opinie

John Maddison, EVP of Products i CMO w Fortinet:

Wierzymy, że Fortinet dostarcza najbardziej wszechstronną i kompletną platformę ochronną w branży. Jesteśmy pionierem w podejściu do sieci bazującym na bezpieczeństwie, integrującym rozwiązania ochronne z każdym elementem sieci i umożliwiającym klientom ochronę brzegu każdej infrastruktury sieciowej, na dowolną skalę.

Fortinet uzyskał status lidera w tegorocznym Gartner Magic Quadrant for Network Firewall, a niedawno otrzymał takie samo wyróżnienie w zakresie infrastruktury brzegowej sieci WAN. Sukcesy zawdzięczamy nieustającemu zaangażowaniu w innowacje, unikalnej i elastycznej architekturze ochronnej oraz podejściu do zabezpieczenia całego środowiska IT narażonego na ataki – czy to w lokalizacji fizycznej, czy w chmurze.

Justin Tibbs, National Security Practice CSO, Presidio:

Fortinet, dzięki nadal utrzymywanej pozycji lidera na rynku zapór sieciowych oraz ciągłemu wprowadzaniu innowacji, oferuje bardzo elastyczną gamę produktów ochronnych, których skalowalność umożliwia sprostanie rosnącym potrzebom naszych klientów.

Połączenie FortiGate Network Firewall i platformy Fortinet Security Fabric pozwala nam oferować wysokowydajne rozwiązania zabezpieczające, które chronią całe narażone na ataki środowisko IT.

Czytaj także: Bezpieczniejsza praca zdalna, Fortinet przedstawił najnowszy firewall FortiGate 2600F

Źródło: Fortinet