First Data współpracuje z Google we wdrażaniu Android Pay w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
First Data, światowy lider technologii płatności elektronicznych, właściciel marki First Data™ Polcard® oraz PayeezySM wdraża we współpracy z Google system mobilnych płatności Android Pay w Polsce. First Data jest globalnym partnerem Google, który wsparł wcześniejsze bardzo udane debiuty Android Pay w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na płacenie telefonem zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, internetowych i w aplikacjach. Wejście tej technologii do Polski przyspieszy rozwój rynku płatności mobilnych.

Rola First Data

Specjaliści First Data będą wspierać polskie banki w integracji ich systemów z platformami tokenizacyjnymi organizacji płatniczych i systemem Android Pay. First Data zapewnia organizację i zarządzanie projektem, techniczną integrację systemów, testy końcowe działania usługi, wsparcie techniczne oraz zarządzanie cyklem życia karty. Dzięki współpracy z First Data banki zyskują możliwość łatwego podłączenia do systemu Android Pay.

Pierwsze wdrożenie

Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe jako pierwsze uruchomią Android Pay razem z First Data w Polsce.

Udostępniając klientom Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe usługę Android Pay, wprowadzamy jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań płatności mobilnych dostępnych na rynku –  mówi Wojciech Sobieraj, prezes zarządu Alior Banku. – W projekcie wspierała nas First Data – nasz wieloletni partner biznesowy.

Następne projekty

Kolejny bank we współpracy z First Data kończy projekt wprowadzenia Android Pay, a trzeci rozpocznie prace wdrożeniowe na początku 2017 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z First Data przy wdrożeniach Android Pay w Polsce. Globalne doświadczenie i lokalna wiedza firmy utwierdza nas w przekonaniu, że wybraliśmy właściwego partnera – mówi Marie-Astrid Michel, zarządzająca w Google współpracą Android Pay z bankami-wydawcami w Polsce.

First Data współpracuje z Google od momentu wejścia tej firmy na rynek mobilnych portfeli płatniczych. Jesteśmy dumni, że Polska jest trzecim krajem, na którym pojawi się Android Pay. Cieszymy się, że wraz z Google dostarczamy światowej klasy rozwiązania polskim klientom – mówi Damian Zapłata, prezes zarządu First Data w Polsce.

First Data i Google – kluczowe fakty:

  • Wszystkie terminale First Data™ Polcard® umożliwiają płatności Android Pay.
  • Polska jest trzecim rynkiem, na którym rusza Android Pay we współpracy z First Data.
  • Wcześniej firma współpracowała z Google w uruchomieniu mobilnego systemu płatności w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku oraz Wielkiej Brytanii w 2016 roku.
  • Android Pay jest już także dostępny w Australii, Hongkongu i Singapurze.

Olga Małecka