First Data Polska uczestnikiem Inkart

First Data Polska uczestnikiem Inkart
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
First Data Polska S.A., właściciel marki Polcard, jeden z największych agentów rozliczeniowych w Polsce, podpisała umowę uczestnictwa w systemie Inkart. Będą w nim rozliczane krajowe transakcje, dokonywane kartami płatniczymi w ponad 100 tys. terminalach POS należących do sieci tej firmy.

System Inkart został opracowany i wdrożony przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A., kluczową instytucję infrastrukturalną polskiego sektora bankowego. Służy do rozliczania krajowych transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi prowadzącymi działalność na polskim rynku. Obejmują one transakcje realizowane w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju.

KIR tworzy i dostarcza innowacyjne usługi dla sektora finansowego w Polsce, wspierając jego rozwój i usprawniając działania, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona uczestników systemu Inkart dołączyła firma First Data Polska, która intensywnie rozwija i wspiera nowoczesne i lokalne rozwiązania w obszarze płatności. Jesteśmy przekonani, że współpraca z First Data Polska przyczyni się do upowszechnienia systemu przeznaczonego do rozliczania krajowych transakcji kartowych dodaje.

First Data Polska to jeden z największych agentów rozliczeniowych w Polsce, obsługujących płatności dokonywane w terminalach POS. Od wielu lat wspiera również banki i instytucje finansowe w obszarze obsługi wydawnictwa kart płatniczych. – First Data jest aktywnym graczem na polskim rynku płatności. Jesteśmy otwarci na inicjatywy wspierające rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce, dlatego – uzupełniając oferowane przez nas usługi rozliczeń krajowych transakcji dokonanych kartami płatniczymi – zdecydowaliśmy się przystąpić do systemu Inkart. Wierzymy, że szeroka skala naszej działalności istotnie wpłynie na jego dalszy, dynamiczny rozwój podkreśla Jolanta Rycerz, dyrektor Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi w First Data Polska.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec I kw. br. na polskim rynku funkcjonowało 37,7 mln kart płatniczych. W tym okresie przy ich użyciu przeprowadzono 1,027 mld transakcji w 23,7 tys. bankomatów i ponad 563 tys. terminali POS.

(il)