FinCyber.pl – sposób na cyberbezpieczeństwo

FinCyber.pl – sposób na cyberbezpieczeństwo
Maciej Pyznar, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jaką rolę powinno pełnić Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa - mówił o tym Maciej Pyznar z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń podczas Forum Bezpieczeństwa Banków 2019.

#MaciejPyznar: Należy przede wszystkim zdefiniować usługi i czynności, które będzie wykonywało Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa #ForumBB

Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa  FinCyber.pl  powinno stać się przynajmniej centrum wymiany informacji dotyczących bezpieczeństwa – mówi Maciej Pyznar z  Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Powinno ono koordynować działania podjęte po pojawieniu się incydentu teleinformatycznego.

W jego ocenie warunkiem koniecznym jest zaufanie innych podmiotów do Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa.

Należy przede wszystkim zdefiniować usługi i czynności, które będzie wykonywało Centrum. A także konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa komunikacji pomiędzy poszczególnymi instytucjami – uważa ekspert Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Chodzi o to – mówi Maciej Pyznar – abyśmy mieli pewność, że  informacje, które przekazujemy podczas incydentu nie wyciekają poza grono podmiotów, na którego rzecz odbywa się koordynacja danego incydentu.