Finał II edycji mPotęgi: trwa głosowanie internautów na najciekawsze pomysły jak nauczać matematyki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

W ramach drugiej edycji programu grantowego „mPotęga”, Fundacja mBanku przyznała 61 grantów na łączną kwotę 355 tys. zł. To jednak nie koniec możliwości! O ostatecznej wysokości dofinansowania dla najciekawszych pomysłów zadecydują internauci przyznając Nagrodę Publiczności w internetowym głosowaniu trwającym do 14 lipca br.

Projektowanie robotów, matematyczne kasyno, podchody, konkurs filmowy, festiwal gier, lekcje gotowania i inne – 30 pomysłów na niebanalne uczenie matematyki walczy o dodatkowe dofinansowanie w programie mPotęga. Internauci z całej Polski mogą głosować na najlepsze projekty biorące udział w II edycji programu mPotęga i zadecydować, które z nich otrzymają Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł. Głosowanie na platformie internetowej mpotega.pl trwa do poniedziałku 14 lipca.

– Fundacja mBanku już od ponad roku koncentruje się na wspieraniu działań promujących niestandardowe podejście do nauczania matematyki w polskich szkołach. Tegoroczne wyniki egzaminów dojrzałości z tego właśnie przedmiotu potwierdzają, że nasza działalność wpisuje się w istotną niszę edukacyjną. Okazuje się bowiem, że aż 18 proc. zdających nową maturę i prawie co trzeci zdający „starą” maturę z matematyki nie poradził sobie z zadaniami na poziomie podstawowym – mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku – To obrazuje, przed jakim wyzwaniem czekają wszyscy chcący zachęcić młodzież do nauki matematyki, ale też jak niezbędne są wszystkie niestandardowe inicjatywy w tym zakresie – dodaje Ryniewicz.

Nagrody Publiczności zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla projektów adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na stronie glosowanie.mpotega.pl/projekty każdy internauta może oddać swój głos raz na dobę. Aby głos był ważny należy wybrać 3 projekty.

O dofinansowanie w programie „mPotęga” ubiegały się m.in.: szkoły podstawowe, gimnazja, licea oraz stowarzyszenia i fundacje chcące w ciekawy i nieszablonowy sposób promować naukę matematyki, a przy okazji integrować wokół swoich pomysłów jak najwięcej osób. Fundacja mBanku w II edycji programu przyznała 61 grantów na łączną kwotę ponad 355 000 zł.

Organizatorami są Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Więcej informacji o programie mPotęga na mpotega.pl

Źródło: mBank