Finał 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, zwycięska drużyna osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 17,23%

Finał 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, zwycięska drużyna osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 17,23%
Źródło: GPW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
26 kwietnia br. odbył się finałowy etap 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundację GPW. Główną nagrodę w konkursie odebrał zespół Rurki i spółka z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 10 w Krakowie, informuje GPW.

Poznaliśmy wyniki konkursu, którego końcowy etap odbył się 26 kwietnia br. na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Do Finału zakwalifikowało się łącznie 26 zespołów: dziesięć najlepszych zespołów w rankingu I etapu, dziesięć najlepszych zespołów w rankingu II etapu oraz sześć najlepszych zespołów wyłonionych w czasie dogrywki.

Finaliści rywalizowali o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW.

Główną nagrodę w konkursie odebrał zespół Rurki i spółka z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego w Krakowie. Zwycięska drużyna osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 17,23%. Kolejne, czołowe miejsca zajęły drużyny: Fanclub Ignasia, Człenie inwestorzy, Małpy Biznesu, Gold 3.

W Finale SIGG nagrodzonych zostało pięć najlepszych Zespołów, które uzyskały najwyższe wartości portfela inwestycyjnego.

Nagrody pieniężne otrzymały Zespoły oraz nauczyciele-opiekunowie:

    1 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 10 tys. zł.

    2 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 8 tys. zł.

    3 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 6 tys. zł.

    4 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tys. zł

    5 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 2 tys. zł

Wyróżnionych zostało również 21 kolejnych Zespołów wraz z nauczycielami-opiekunami:

    od 6 do 10 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1,6 tys. zł.

    od 11 do 15 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1,4 tys. zł.

    od 16 do 20 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1,2 tys. zł.

    od 20 do 26 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1 tys. zł.

TOP 26 Zespołów 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej:

Źródło: GPW

Projekt edukacyjny SIGG czyli Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy korzystali ponadto z platformy edukacyjnej, gdzie mogli zdobywać potrzebną wiedzę na temat inwestowania oraz notowanych instrumentów.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to niezwykle udany i wartościowy projekt edukacyjny realizowany przez Giełdę i Fundację GPW, którego celem od samego początku było wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz uczenie mechanizmów giełdy w sposób możliwie najbardziej praktyczny.

Projekt SIGG  ma tę szczególną zaletę, że łączy edukację z zabawą, dzięki czemu w bardzo przystępny sposób uczy inwestowania na giełdzie mówi Piotr Borowski, członek Zarządu GPW.

Główną nagrodę w konkursie odebrał zespół Rurki i spółka z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego w Krakowie. Zwycięska drużyna osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 17,23%

Dziś kończymy jubileuszową, 20. edycję SIGG, w której udział wzięło niemal 19 000 uczniów i rekordowa liczba ponad 1000 nauczycieli. 

Tak wielkie zainteresowanie potwierdza fakt, że projekt opracowany przed 20 laty przez zespół pracowników GPW był doskonałą inicjatywą, która do dziś spełnia swoje cele edukacyjne, daje nam wiele satysfakcji oraz przyciąga nowych uczniów i nauczycieli dodaje Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW.

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Partnerami konkursu są: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Santander Biuro Maklerskie, Santander Leasing, KDPW oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Patronat honorowy objęły: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Patronami medialnymi są: Rzeczpospolita, Parkiet oraz Kurier Nauczycielski.

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych / GPW