Faktoring w BOŚ Banku rośnie trzy razy szybciej niż rynek

Faktoring w BOŚ Banku rośnie trzy razy szybciej niż rynek
Logo Banku Ochrony Środowiska Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po trzech kwartałach 2014 roku obroty faktoringowe BOŚ Banku wyniosły 1,745 mld zł i były większe o 51 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Faktorów dynamika wzrostu usług faktoringowych Banku jest ponad trzykrotnie wyższa od średniej rynkowej.

Bank Ochrony Środowiska utrzymał wzrostowy trend usług faktoringowych. Trzy kwartały zakończył wykupem wierzytelności faktoringowych na kwotę 1,745 mld zł. Obroty były więc większe w stosunku do zeszłego roku o 51 proc., a osiągnięta dynamika była jedną z najwyższych na rynku. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Faktorów, cały rynek faktoringowy wzrósł w tym czasie o 16,3 proc. Oznacza to, że faktoring w BOŚ Banku rósł w pierwszym półroczu ponad trzy razy szybciej niż rynek.

– Dynamika wzrostu świadczy o tym, że na rynku usług faktoringowych BOŚ Bank stał się poważną alternatywą dla największych graczy – podkreśla Małgorzata Szymańska, Dyrektor Departamentu Faktoringu BOŚ Banku. – Po faktoring w BOŚ Banku sięga coraz więcej firm z sektora MŚP. Najczęściej wybieranymi usługami są faktoring z regresem: krajowy i zagraniczny oraz faktoring odwrotny – dodaje Małgorzata Szymańska.

Źródło: www.bosbank.pl