F5 Networks otwiera centrum techniczne w Warszawie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

f5.logo.01.762x218Dzięki nowemu centrum w Warszawie firma chce poprawić możliwości obsługi klientów w regionie EMEA oraz wprowadzić usługi bezpieczeństwa dostarczane w modelu chmurowym.

O otwarciu nowego centrum – Technical Center Warsaw – poinformowano 16 września w Warszawie. Umiejscowienie Centrum w naszym kraju ma poszerzyć zasięg obsługiwanych stref czasowych, co poprawi obsługę klientów w Europie i zdolność do szybkiego usuwania skutków awarii. Otwarte centrum bezpieczeństwa operacyjnego – Security Operations Center (SOC) – będzie uzupełnieniem centrum działającego w Seattle w USA i będzie monitorować wielopoziomowe globalne ataki hakerskie w czasie rzeczywistym. Jak podano, jest to jeden z niewielu tego typu obiektów w Polsce i w Europie. Centrum SOC z siedzibą w warszawskiej dzielnicy Mokotów rozwija działalność już od kilku miesięcy. Jak podali przedstawiciele firmy, Polska została wybrana ze względu na jej strategiczne położenie geograficzne i dostępność wykwalifikowanych kadr IT posługujących się biegle wieloma językami. W Centrum F5 w Warszawie funkcjonują działy techniczny i rozwoju produktu. Obecny na konferencji Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych podkreślił zalety Polski jako miejsca przyjaznego dla zagranicznych inwestycji związanych z IT.

Security Operations Center
Security Center Operations (SOC) w Warszawie ma wspierać klientów F5 Networks korzystających z usług dostępu do aplikacji w chmurze. Dzięki ofercie Silverline® firmy, klienci zyskują całodobowy dostęp do ekspertów z zakresu bezpieczeństwa firmy, którzy monitorują w czasie rzeczywistym globalne zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego związane z atakami. W SOC w Warszawie będzie funkcjonował zespół analityków, który na bieżąco ma badać i analizować nowe formy ataków na całym świecie oraz monitorować informacje dotyczące złośliwego oprogramowania, oraz phishingu kierowanego przeciw firmom światowym. SOC będzie na początku zatrudniał 15 osób z przewidywaną możliwością zwiększenia ich liczby w najbliższej przyszłości. Pierwsze dostarczane przez Centrum usługi to zapobieganie fraudom (F5® WebSafe™), a pod koniec tego roku związane z ochroną przed wolumetrycznymi atakami typu DDoS. Centrum w Warszawie ma też zwiększyć ogólną wydajność oferowanych przez F5 usług i zapewnić backup dla regionu EMEA. Lokalny zespół będzie zajmował się testowaniem i rozwojem infrastruktury testowej. Wspomoże też 80 osobowy zespół specjalistów F5 z Chertsey w Wielkiej Brytanii we wspieraniu klientów przy implementowaniu, rozwoju i optymizacji ich infrastruktury IT.

150922.F5.otwarcie.400x

Powstanie Centrum F5 Networks w Warszawie to okazja do zainteresowania się ofertą usług biznesowych oferowanych w modelu chmurowym. Na świecie coraz bardziej popularne jest wykorzystanie filozofii Application Delivery Network (ADN) – zestawu technologii IT, których połączenie zapewnia dostępność aplikacji, bezpieczeństwo i sprawniejsze działanie.

Bohdan Szafrański