Ewa Palarczyk powołana na prezesa Taurona Ekoenergii

Ewa Palarczyk powołana na prezesa Taurona Ekoenergii
Źródło: Tauron
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Taurona Ekoenergii - spółki zależnej Taurona Polskiej Energii - powołała Ewę Palarczyk na stanowisko prezesa, podała spółka. Jednocześnie z funkcji prezesa odwołany został Roman Gabrowski.

Rada nadzorcza Taurona Ekoenergii - spółki zależnej @TauronPE - powołała Ewę Palarczyk na stanowisko prezesa #Tauron

„Jednocześnie na stanowisko wiceprezesa spółki powołano Rolanda Makiełę, pełniącego dotychczas w spółce stanowisko dyrektora wykonawczego ds. controllingu” – czytamy w komunikacie.

Skład zarządu Tauron Ekoenergia

Zarząd Tauron Ekoenergia będzie pracował w składzie:

– Ewa Palarczyk – prezes,

– Roland Makieła – wiceprezes,

– Przemysław Mandelt – wiceprezes.

Ewa Palarczyk pracuje w Tauronie od 10 lat. W 2016 roku objęła stanowisko dyrektora wykonawczego ds. projektów inwestycyjnych, Jest twórczynią pierwszej Strategii Inwestycyjnej Grupy Tauron.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18 121,75 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews