Ewa Małyszko

Ewa Małyszko
Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR TFI Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Prezes Zarządu

PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Z wykształcenia jest ekonomistką oraz absolwentką Podyplomowego Studium Zarządzania Funduszami Emerytalnymi i Podyplomowego Studium w zakresie metod ilościowych w analizie rynków finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Ukończyła również prestiżowy Programme for the Executive Development dla kadry menadżerskiej wyższego szczebla w IMD Institute w Lozannie oraz program z zakresu zarządzania organizacją w Wallenberg Institute w Szwecji.

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu instytucjami finansowymi.

Od grudnia 2011 r. do lutego 2017 r. była Prezesem Zarządu PKO BP Bankowy PTE. Wcześniej zajmowała stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za działalność operacyjną i finanse w KGHM TFI, a w latach 1998-2008 pracowała w SEB TFI, najpierw na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, a od 2001 r. na stanowisku Prezesa Zarządu.

Współautorka projektu wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w Polsce. Aktywnie promuje długoterminowe oszczędzanie i edukację finansową oraz nowe technologie w sektorze finansowym.

Jest Członkiem Rady Fundacji EFPA Polska działającej na rzecz standardów doradztwa finansowego oraz Przedstawicielem EFPA Polska w Standards and Qualifications Commitee EFPA.

Laureatka rankingów Kobiet Biznesu Businessman Magazine oraz TOP 50 Najlepszych Menedżerek w Polsce. W 2017 roku wyróżniona tytułem TOP Profesjonalista magazynu Business Gate w kategorii „Najlepszy Menedżer”. Wielokrotnie uznawana przez magazyn ekonomiczny Home&Market za jedną z najbardziej wpływowych kobiet biznesu.

Źródło: PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. / PFR TFI