Euronet Polska zainstaluje 200 sezonowych bankomatów w wakacyjnych lokalizacjach

Euronet Polska zainstaluje 200 sezonowych bankomatów w wakacyjnych lokalizacjach
Fot. stock.adobe.com/kalpis
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Euronet Polska planuje zainstalować 200 sezonowych bankomatów oraz wpłato-bankomatów w popularnych wakacyjnych lokalizacjach, podała spółka.

Instalacja kilku wybranych urządzeń rozpoczęła się w maju, większość z nich zostanie zamontowana od 6 do 25 czerwca br. nad morzem, w miejscowościach górskich oraz na Warmii i Mazurach, podano.

Z uwagi na luzowanie obostrzeń oraz rosnące zainteresowanie wyjazdami, przewidujemy duże zapotrzebowanie na gotówkę wśród podróżujących turystów.

„Chcemy umożliwić im jeszcze łatwiejszy dostęp do wypłat, dlatego w tym roku zainstalujemy w sumie aż 200 nowych urządzeń. Transakcje gotówkowe dają większą kontrolę nad wydatkami, co jest szczególnie ważne podczas urlopów, a poza tym, w niektórych miejscach to nadal jedyna akceptowana forma płatności” – powiedziała dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska Ewa Miziołek.

Łatwiejszy dostęp do gotówki dla turystów

Dodatkowe bankomaty Euronet pojawiają się w najpopularniejszych polskich miejscowościach już od kilku sezonów. Tego lata dostęp do gotówki będzie łatwiejszy dla wczasowiczów wybierających się m.in. do Kołobrzegu, Mielna, Łeby, Władysławowa, Mikołajek czy Szczawnicy, podano także.

Czytaj także: Czy państwo powinno dopłacać do bankomatów w mniejszych miejscowościach?

W bankomatach i wpłato-bankomatach sezonowych możliwe jest korzystanie z takich samych funkcji, jak w urządzeniach całorocznych. Turyści oraz okoliczni mieszkańcy poza wpłatą i wypłatą gotówki, będą więc mieli do dyspozycji także takie usługi jak: przekaz bankomatowy, doładowanie GSM czy wpłaty darowizn, wskazano również.

Euronet Polska zarządza siecią około 7 600 bankomatów i wpłato-bankomatów w całej Polsce, dzięki czemu jest największym, niezależnym operatorem w kraju.

Źródło: ISBnews