Euronet obniżył limit jednorazowej wypłaty gotówki z bankomatu

Euronet obniżył limit jednorazowej wypłaty gotówki z bankomatu
Fot. stock.adobe.com/kalpis
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z bankomatu Euronetu jednorazowo nie wypłacimy więcej niż 800 zł.

„Obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 PLN ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIKa”, informuje Euronet na swojej stronie internetowej.

Czytaj także: Cash trapping: Jak nie dać się okraść przy wypłacie pieniędzy z bankomatu >>>

Limit nie dotyczy klientów banków, które udostępniły wyższe limity wypłaty dla swoich klientów na podstawie umów danego banku z Euronetem.

Wcześniej w sieci bankomatów obowiązywał limit jednorazowej wypłaty w wysokości 1000 zł.

Rosnące koszty utrzymania bankomatów

Euronet tłumaczy swoją decyzję rosnącymi kosztami utrzymania sieci bankomatów.

„Limit został wprowadzony ze względu na rosnące koszty utrzymania bankomatów, które znacznie przewyższają przychody z lokalnych transakcji bankomatowych. Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogorszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji” – wyjaśnia biuro prasowe Euronet Polska w przesłanym oświadczeniu.

Źródło: Euronet