Eurobank przyjmuje już wnioski o kredyt z dopłatą MdM na 2017 rok

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
1 stycznia zostanie odblokowana druga połowa środków w programie "Mieszkanie dla Młodych" na 2017 rok. Wnioski o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego ze środków budżetu państwa można składać w eurobanku już od 17 listopada br.

eurobank umożliwił wcześniejsze składanie wniosków o udzielenie kredytu hipotecznego w programie „Mieszkanie dla Młodych” z terminem wypłaty dopłaty w 2017 roku. Druga połowa środków na 2017 r. zostanie odblokowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wraz z początkiem przyszłego roku, ale eurobank już od 17 listopada br. przyjmuje wnioski o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego ze środków budżetu państwa na zakup pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego z rynku pierwotnego lub wtórnego.

Wniosek o dofinansowanie wkładu własnego eurobank będzie mógł przekazać do BGK dopiero od 1 stycznia 2017 roku. Decyzja kredytowa zostanie wydana po uzyskaniu od BGK akceptacji wniosku o dofinansowanie. Wcześniej wnioskodawca otrzyma od eurobanku informację o możliwości i wstępnych warunkach kredytowania.

„Niski procent dla Młodych” – promocja kredytu hipotecznego eurobanku

Obniżenie prowizji standardowej o 25% – to nowa propozycja eurobanku dla osób, które w terminie od 17 listopada br. do 9 stycznia 2017 r. złożą wniosek o kredyt hipoteczny w programie „Mieszkanie dla Młodych”, a następnie do 31 stycznia 2017 r. podpiszą umowę kredytową. W ramach oferty „Niski procent dla Młodych” prowizja wynosi 1,5%. Koszt kredytu może zostać dodatkowo obniżony w przypadku skorzystania przez klienta z innych produktów banku zawartych w regulaminie oferty.

Kredyty hipoteczne z dofinansowaniem w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” będą przyznawane w eurobanku na ogólnych zasadach określonych w ustawie z dnia 27 września 2013 roku o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

Magdalena Suchanek