Ergo Hestia: Drzwi do kariery dla osób niepełnosprawnych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ergo.hestia.250xSukces to umiejscowienie każdej osoby niepełnosprawnej na rynku pracy. W jego osiągnięciu pomoże rozpoczynający się właśnie projekt "GOTOWI NA SUKCES II - akademia aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością", który realizuje Fundacja Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia. Rekrutacja do projektu już trwa.

Celem inicjatywy jest podniesienie aktywności zawodowej oraz zdolności do podjęcia pracy przez osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Program zakłada indywidualne sesje z doradcą zawodowym, wsparcie pośrednika pracy, indywidualne sesje z psychologiem oraz coachem kariery. Dodatkowo w ramach akademii będą odbywać się warsztaty oraz szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji interpersonalnych, obsługi klienta, zagadnień prawnych oraz podstawowych umiejętności pracownika biurowego.

„W każdej edycji uczestnicy odbędą sześciomiesięczne staże, za które będą otrzymywać miesięczne stypendium. Będą one okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz poszerzenia doświadczeń zawodowych, które pozwolą odnaleźć się w trudnej rzeczywistości na otwartym rynku pracy” – deklaruje Daria Uljanicka, prezes Fundacji Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia.

Źródło: PIU