Energa: Michał Perlik wiceprezesem ds. finansowych

Energa: Michał Perlik wiceprezesem ds. finansowych
Fot. Energa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o powołaniu do zarządu spółki VI bieżącej kadencji Michała Perlika, powierzając mu funkcję wiceprezesa ds. finansowych, podała spółka.

Michał Perlik posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu obszarami rachunkowości, sprawozdawczości, kontrolingu, skarbu, strategii, M&A oraz relacji inwestorskich, podano.

Doświadczenie zawodowe

„W marcu 2018 roku dołączył do Grupy Orlen. W okresie od lutego 2019 roku do kwietnia 2020 roku sprawował funkcje dyrektora Biura Strategii w PKN Orlen S.A., gdzie odpowiadał za koordynację projektów strategicznych realizowanych w koncernie. Od 2020 roku zajmuje stanowisko dyrektora wykonawczego ds. zarządzania finansami w PKN Orlen S.A., w ramach którego jest odpowiedzialny za zarządzanie rachunkowością i sprawozdawczością, skarbem, ryzykiem rynkowym oraz compliance w odniesieniu do regulacji finansowych, takich jak AML czy sankcje. Ponadto jest odpowiedzialny za koordynację procesu integracji obszarów finansów Grupy Energa i Grupy Orlen” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Daniel Obajtek czasowo delegowany do wykonywania czynności prezesa Energii >>>

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Od końca kwietnia 2020 r. spółka należy do grupy kapitałowej PKN Orlen.

Źródło: ISBnews