Energa: akcjonariusze zdecydowali o wycofaniu akcji z obrotu na GPW

Energa: akcjonariusze zdecydowali o wycofaniu akcji z obrotu na GPW
Źródło: Energa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nadzwyczajne walne zgromadzenie Energi zdecydowało o wycofaniu akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

„Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w dniu 29 października 2020 roku podjęło uchwałę o wycofaniu z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 269 139 114 akcji spółki zwykłych na okaziciela serii AA oznaczonych w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. kodem ISIN PLENERG00022″ – czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. PKN Orlen przejął 80% akcji Energi. We wrześniu koncern ogłosił wezwanie na pozostałe 20% akcji i przekazał Enerdze żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia ws. wycofania jej akcji z obrotu giełdowego.

Czytaj także: Energa: wynik netto – 827 mln zł w II kw. 2020 roku, spółka planuje dalsze inwestycje z OZE >>>

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Źródło: ISBnews