Enea uruchomiła pierwszą farmę fotowoltaiczną

Enea uruchomiła pierwszą farmę fotowoltaiczną
Fot. Materiały prasowe Enea
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W Jastrowiu w Wielkopolsce powstała pierwsza farma fotowoltaiczna Grupy Enea. Koszt inwestycji wyniósł ok. 8,4 mln zł.

Instalacja o mocy 3 MW złożona z ponad 7,4 tys. paneli wytwarza energię elektryczną, która przekazywana jest do sąsiadującego z farmą GPZ Jastrowie, należącego do Enei Operator – podała spółka w komunikacie prasowym.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Jastrowiu ruszyła we wrześniu 2021 r. W marcu 2022 r. farma rozpoczęła próbną pracę z pełną mocą, a ostatnie zadania wykończeniowe zakończono w czerwcu 2022 r. Inwestorem była Enea Nowa Energia, a wykonawcą Enea Serwis.

Czytaj także: PGE wybuduje dwanaście nowych farm fotowoltaicznych >>>

„Inwestycja w Jastrowiu jest pierwszym z projektów farmy fotowoltaicznej zrealizowanym w Grupie Enea wpisującym się w naszą Strategię Rozwoju. Instalacja powstała w ramach wewnątrzgrupowej współpracy – liczę, że zdobyte przez spółki doświadczenie będzie procentowało przy kolejnych projektach i pozwoli na szybki rozwój mocy PV w Grupie Enea. Nowa inwestycja będzie impulsem do szybszego zwiększania potencjału OZE i podnoszenia konkurencyjności Grupy Enea” – poinformował w komunikacie Paweł Majewski, prezes zarządu Enei.

Nowa Energia planuje sfinalizowanie kolejnych inwestycji fotowoltaicznych

W tym roku Enea Nowa Energia planuje sfinalizowanie kolejnych inwestycji fotowoltaicznych.

„W Krzęcinie w województwie zachodniopomorskim powstanie instalacja o łącznej mocy 6,607 MW złożona z 7 generatorów fotowoltaicznych. Natomiast farma fotowoltaiczna Likowo w gminie Płoty (województwo zachodniopomorskie) będzie mieć ok. 1 MW mocy. Z kolei farmy Lubno I i II powstaną w gminie Lubiszyn (województwo lubuskie) i będą zbudowane z ponad 9 tys. modułów” – podano w komunikacie. (PAP Biznes)

Źródło: PAP BIZNES