Enea rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 rok

Enea rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 rok
Fot. Materiały prasowe Enea
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Enei zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 100% zysku netto za 2018 rok, w kwocie 727 136 tys. zł na finansowanie inwestycji poprzez zwiększenie kapitału rezerwowego, podała spółka.

Zarząd @Grupa_Enea zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 100% zysku netto za 2018 r. na finansowanie inwestycji poprzez zwiększenie kapitału rezerwowego #Enea

„Rekomendacja zarządu spółki o przeznaczeniu 100% zysku netto za rok obrotowy 2018 na kapitał rezerwowy jest konsekwencją znacznych potrzeb inwestycyjnych grupy wynikających między innymi z planów ujętych w 'Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Enea w perspektywie do 2030 roku'” – czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśliła jednocześnie, że zasadą polityki dywidendowej Enei pozostaje realizowanie w przyszłości wypłat stosownie do wielkości wypracowanego zysku i możliwości finansowych spółki.

Więcej najnowszych wiadomości o spółce Enea >>>

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews