Elisabetta Falcetti nowym dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Polsce

Elisabetta Falcetti nowym dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Polsce
Elisabetta Falcetti. Źródło: EBOR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Elisabetta Falcetti została nowym dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w Polsce, a nową funkcję obejmie 1 września, podał bank. Falcetti będzie nadzorować Polskę, Czechy, Estonię, Węgry, Łotwę, Litwę, Słowację i Słowenię.

„EBOR ma wiele do zaoferowania krajom w tym regionie, a moim priorytetem będzie udostępnienie wsparcia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Kraje te poczyniły ogromne postępy w zakresie transformacji gospodarczej. Kolejnym wyzwaniem jest ekologiczna transformacja w kierunku zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu.

Pandemia koronawirusa ujawniła naszą podatność na zagrożenia, a naszym zadaniem jest teraz budowanie bardziej odpornych gospodarek i społeczeństw” powiedziała Falcetti, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: EBOR: polska gospodarka powróci do poziomu sprzed pandemii COVID-19 na początku 2022 roku >>>

Grzegorz Zieliński dyrektorem odpowiedzialnym za energię

Elisabetta Falcetti pracuje w EBOR-ze od 2000 roku. W Polsce zastąpi Grzegorza Zielińskiego, który obejmie stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za energię instytucji.

EBOR rozpoczął inwestowanie w Polsce w 1991 r. i do dziś zapewnił blisko 11 mld euro finansowania poprzez 458 projektów we wszystkich sektorach gospodarki.

Źródło: ISBnews