Elastyczne finansowanie samorządów i firm z Bankiem Ochrony Środowiska
„Kredyt z dobrą energią” w Banku Ochrony Środowiska to długoterminowe finansowanie inwestycji w budowę odnawialnych źródeł energii m.in. biogazowni, elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych, instalacji energetycznego wykorzystania biomasy oraz innych projektów z zakresu energetyki odnawialnej. Okres kredytowania może wynosić nawet 20 lat, co daje możliwość rozłożenia kosztów inwestycji w czasie. Co więcej inwestor ma możliwość dostosowania wysokości spłacanych rat kredytu do zmiennej efektywności pracy instalacji OZE np. instalacji fotowoltaicznej – ze względu na zmienność pór roku, a co za tym idzie różnym nasłonecznieniu.
– W Banku Ochrony Środowiska mamy wysokie kompetencje do oceny ryzyk związanych z inwestycjami w OZE, jak również efektywności takich projektów, co podnosi bezpieczeństwo realizacji tych przedsięwzięć zarówno dla Banku jak i dla Kredytobiorcy. Kredyt z dobrą energią finansuje szeroko rozumiane projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, z uwzględnieniem zmienności generowania dochodów przy ocenie zdolności obsługi kredytu w okresie finansowania, co ma szczególne znaczenie przy ocenie np. projektów farm fotowoltaicznych. Co więcej ograniczyliśmy poziom wymaganego udziału własnego dla przedsięwzięć, które korzystają z dotacji zewnętrznych – powiedział Mirosław Walusiak, Dyrektor Departamentu Produktów Korporacyjnych w Banku Ochrony Środowiska.
Do tej pory najczęściej realizowanymi inwestycjami ze wsparciem z Banku Ochrony Środowiska w ramach „Kredytu z dobrą energią” są farmy wiatrowe i biogazownie.
Maksymalna kwota inwestycji może wynieść nawet 90% kosztu netto inwestycji, a w przypadku jednostek samorządu terytorialnego – do 100% wartości inwestycji. Co więcej inwestor w ramach oferty może uzyskać karencję na spłatę kapitału i odsetek nawet do 18 miesięcy.
Więcej informacji na temat kredytu z dobrą energią na www.bosbank.pl
Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.)