EGB Finanse Sp. z o.o. inspirującą firmą 2012 roku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

egb.investments.s.a.250xEGB Finanse Sp. z o.o., spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej EGB Investments, została wyróżniona tytułem "Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2012" w kategorii "Inspirująca firma" w V jubileuszowej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju  2012".

Plebiscyt, organizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju, od 5 lat promuje przedsięwzięcia i inicjatywy o charakterze innowacyjnym, wyróżniając dynamicznie rozwijające się firmy, gminy i organizacje, przyznając tytuły m.in. za nowoczesne usługi, produkty i projekty unijne. Bydgoskiej spółce EGB Finanse sp. z o.o. został przyznany tytuł „Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2012” w kategorii „Inspirująca firma”.

Kapituła Konkursu doceniła nowatorskie usługi oferowane przez EGB Finanse sp. z o.o., świadczone poprzez internetową platformę transakcyjną „Elektroniczny System Windykacji EGB Finanse”. Dostępny on-line system, który dedykowany jest mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom, umożliwia m.in. samodzielne projektowanie procesu windykacji i zlecanie usług windykacyjnych on-line, generowanie transakcji sprzedaży faktur przed datą ich wymagalności i zakup pieczęci prewencyjnej.

Zdecydowaliśmy się na stworzenie tego unikalnego narzędzia windykacyjnego ze względu na liczne sygnały ze strony MMSP, dotyczące braku odpowiedniej oferty dla tego sektora oraz ograniczonej chęci obsługi tego typu podmiotów ze strony dużych firm windykacyjnych i firm faktoringowych” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Finanse Sp. o.o. „Elektroniczny System Windykacji EGB Finanse jest skutecznym rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorcom elastycznie poprawiać płynność i jednocześnie daje łatwy dostęp do finansowania bieżącej działalności” – dodaje.

Z usług oferowanych za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Windykacji EGB Finanse korzysta już ponad 200 mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2012 r. klienci zlecili do obsługi wierzytelności o łącznej wartości 2,5 mln zł i sprzedali należności drobne oraz wysokocenne o łącznej wartości ponad 24 mln zł.

W 2011 roku konkurs „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” przyznał 36 tytułów w edycji ogólnopolskiej, w tym 13 firmom z województwa kujawsko-pomorskiego w odsłonie regionalnej. EGB Finanse sp. z o.o. otrzymała wówczas wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Usługa”. Gala Finałowa edycji regionalnej (województwo kujawsko-pomorskie) z ceremonią wręczenia nagród Liderom Innowacji i Rozwoju 2012 odbyła się 10 stycznia 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Rozstrzygnięciu towarzyszyło seminarium „Innowacje bliżej nas”.

130113.platforma.esw.01.597x456

Źródło: EGB Finanse Sp. z o.o.