Edukacja: Z programowaniem mierzmy się za młodu

Edukacja: Z programowaniem mierzmy się za młodu
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Programowanie, kiedyś elitarne zajęcie dla wąskiej grupy specjalistów, dziś coraz częściej obecne jest w każdej dziedzinie życia. Już od marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych z obszarów wiejskich pięciu powiatów woj. świętokrzyskiego, jako jedni z pierwszych w Polsce, będą uczyli się zasad programowania oraz budowania i ożywiania robotów.

Najpierw szkolenie z kompetencji cyfrowych czeka jednak nauczycieli. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rusza z nowym projektem „ProgramujeMY kielecki”.

Program ten zainaugurowano 12 grudnia ub.r. w Re­gionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Chę­cinach. Jest on realizowany od stycznia 2018 r. przez Fun­dację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w 55 publicznych szkołach podstawowych z pięciu powiatów woj. świętokrzyskiego. Jego celem jest nauczenie uczniów wczesnoszkolnych nowych umiejętności dziedzinie, a także podniesienie kompetencji cyfrowych osób doro­słych, zwłaszcza nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. W projekcie weźmie udział 200 nauczycieli oraz blisko 2000 uczniów klas I-III.

– Postęp technologiczny, który dokonuje się w ostatnich la­tach sprawia, że coraz częściej mamy do czynienia z różnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Projekt „Pro­gramujeMY kielecki” jest odpowiedzią na te nowe wyzwania. Poprzez podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i in­nych osób dorosłych oraz wyposażenie ich w niezbędną wie­dzę z zakresu programowania, którą będą mogli przekazać najmłodszym, inwestujemy nie tylko w rozwój zawodowy na­uczycieli, ale również, a może przede wszystkim, w przyszłość i rozwój młodych pokoleń. W ramach projektu oferujemy nie tylko specjalistyczne szkolenia, ale również wsparcie metodycz­ne, a także narzędzia, które pozwolą im na bieżąco poszerzać swoją wiedzę i dzielić się nią z innymi uczestnikami – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI