Edukacja: 170 banków i ponad 1000 wolontariuszy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W Programie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL pracujemy wspólnie pod jedną flagą i w jednym celu - chodzi o lepszą przyszłość młodzieży. Aby miała łatwiejszy start w dorosłość, oparty na świadomym korzystaniu z produktów bankowych. W Programie liczebnie przeważają banki spółdzielcze. Jest ich już ponad 150, wśród nich Podkarpacki Bank Spółdzielczy i Limes Bank Spółdzielczy. Pierwszy w Programie od grudnia 2018 r., oficjalnie witany w trakcie tegorocznego Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Drugi - z tradycją już kilkuletnią - odpowiedzialnie zaangażowany w edukację w swym regionie.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Programie BAKCYL:

 • od grudnia 2018 r.;
 • 19 przeszkolonych wolontariuszy;
 • 35 lekcji dla około 770 uczestników;
 • wykłady na Uniwersytecie III Wieku.

 

Czym kierował się bank przystępując do projektu?

– Podkarpacki Bank Spółdzielczy stara się uczestniczyć w procesie wychowania dzieci i młodzieży, duża część wydatkowanych środków jest przeznaczona właśnie na młodzież. Wspieramy działalność placówek oświatowych. Pomoc ta ma charakter wsparcia finansowego, ale również innej pomocy niefinansowej, np. w formie gadżetów banku przeznaczanych na nagrody w różnego rodzaju konkursach, praktykach uczniowskich, uczestnictwie w zajęciach lekcyjnych mających na celu edukację młodzieży w zakresie finansów, pomocy w organizowaniu Dni Przedsiębiorczości itp.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy skierował na szkolenie wolontariuszy BAKCYLA liczną grupę pracowników. Co daje im udział w projekcie?

– Bankowi zależy na wzroście wiedzy i umiejętności pracowników oraz zaangażowaniu ich w jego rozwój. W procesie ciągłym przeprowadzamy szkolenia zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, których zadaniem jest doskonalenie zawodowe kadry banku. Dokładamy również wszelkich starań, aby nasza instytucja była dobrym miejscem pracy – przyjaznym i tworzącym każdemu szanse rozwoju zawodowego i osobistego.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

 • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
 • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
 • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
 • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

 • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
 • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

 • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI