EBOR zainwestował 200 mln zł w zielone obligacje Cyfrowego Polsatu

EBOR zainwestował 200 mln zł w zielone obligacje Cyfrowego Polsatu
Logo Cyfrowego Polsatu Źródło: Cyfrowy Polsat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) wsparł pierwszą korporacyjną emisję zielonych obligacji w Polsce, inwestując 200 mln zł (47 mln euro) w emisję obligacji grupy Cyfrowy Polsat, podała instytucja.
#EBOR wsparł pierwszą korporacyjną emisję zielonych obligacji w Polsce #CyfrowyPolsat #ZieloneObligacje @Cyfrowy_Polsat

„Ramy zielonych obligacji przygotowane przez spółkę są zgodne z Zasadami Zielonej Obligacji i poparte opinią Sustainalytics, międzynarodowej agencji ds. ocen środowiskowych, społecznych i zarządzania, stwierdzającą: Ramy Zielonej Obligacji Grupy Cyfrowy Polsat są wiarygodne oraz są zgodne z czterema głównymi komponentami Zasad Zielonej Obligacji” – czytamy w komunikacie.

1 mld zł na refinansowanie inwestycji w efektywność energetyczną

Cyfrowy Polsat pozyskał łącznie 1 mld zł na refinansowanie inwestycji w efektywność energetyczną, w tym w zakup najnowocześniejszych technologii, a także modernizację istniejących sieci.

Czytaj także: EBOR udzielił Santander Leasing 80 mln euro kredytu na finansowanie zielonych inwestycji >>>

Obligacje zostały wyemitowane na polskim rynku kapitałowym wśród dużej liczby inwestorów lokalnych i międzynarodowych. Emisja będzie notowana w Alternatywnym Systemie Obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podano także.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w pierwszą korporacyjną zieloną obligację w Polsce. Jest to przełomowa inicjatywa, która pokazuje, w jaki sposób coraz ważniejsze staje się rozwiązywanie problemów ekologicznych w Polsce. Zaangażowanie to dla nas szansa na połączenie rozwoju lokalnego rynku kapitałowego ze wsparciem dla zielonej, zrównoważonej i energooszczędnej gospodarki – naszych kluczowych priorytetów w kraju” – powiedział dyrektor EBOR, dyrektor ds. Technologii informacyjnych i komunikacyjnych w bankowości Dirk Werner, cytowany w komunikacie.

„Ekologia i ochrona środowiska naturalnego to kwestie, na których bardzo nam zależy. Jesteśmy dumni, że projekty, które dotychczas realizowała grupa w tym obszarze, zyskały uznanie niezależnych ekspertów. Pierwsza zielona obligacja została bardzo doceniona przez instytucje finansowe. Jesteśmy zaangażowani w kontynuację zielonych inwestycji, w tym energooszczędną modernizację naszej infrastruktury telekomunikacyjnej, zrównoważone procesy produkcyjne i gospodarkę o obiegu zamkniętym, a także w gospodarce odpadami i e-odpadami” – powiedział prezes Cyfrowego Polsatu Mirosław Błaszczyk, cytowany w komunikacie.

EBOR zainwestował 10,3 mld euro w ponad 434 projekty w Polsce

Od początku swojej działalności w Polsce w 1991 r. EBOR zainwestował 10,3 mld euro w ponad 434 projekty w tym kraju. Oprócz szerokiej oferty produktów dwustronnych dla firm i instytucji finansowych, w ostatnich latach EBOR opracował rosnący portfel inwestycji na rynku kapitałowym (zarówno kapitałowych, jak i dłużnych), na które popyt jest wysoki.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews