EBOR udzielił Santander Leasing 80 mln euro kredytu na finansowanie zielonych inwestycji

EBOR udzielił Santander Leasing 80 mln euro kredytu na finansowanie zielonych inwestycji
Fot. stock.adobe.com/nattanan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzielił 80 mln euro kredytu Santander Leasing z przeznaczeniem na finansowanie zielonych inwestycji realizowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa, podał bank.

#EBOR udzielił 80 mln euro kredytu #SantanderLeasing z przeznaczeniem na finansowanie zielonych inwestycji realizowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa

„Środki z kredytu będą służyły finansowaniu zielonych inwestycji dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz będą wspierały postępy w zakresie wprowadzania polskiej gospodarki na zieloną i zrównoważoną ścieżkę rozwoju. Będą to inwestycje w efektywność energetyczną, efektywne gospodarowanie zasobami, energię odnawialną, oszczędność wody i minimalizację odpadów, zgodnie ze strategią zielonych inwestycji Santander Leasing” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: EBOR zainwestował 25 mln euro w obligacje Play >>>

Kredyt został przyznany w ramach Green Economy Financing Facility Poland

Kredyt został przyznany w ramach Green Economy Financing Facility (GEFF) Poland. Na całym świecie GEFF działa w 26 krajach poprzez 140 instytucji finansowych.

Czytaj także: EBOR zainwestował 80 mln zł w zielone listy zastawne ING Banku Hipotecznego >>>

„Kredyt z EBOR wesprze również wysiłki Santander Leasing mające na celu wzmocnienie jego oddziaływania na mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają być głównymi beneficjentami umów leasingowych udostępnianych w ramach kredytu” – czytamy dalej.

Do tej pory EBOR zainwestował w Polsce ponad 10 mld euro w ramach 425 projektów, podano także.

Źródło: ISBnews